Kulinarnie

Zakąski

 

Zakąski

 

Zakąski, świetne do obiadu, idealne do grilla i wspaniałe jako przekąski do alkoholu na różnego rodzaju imprezy. Koreczki w kształcie krokodyla będą atrakcja szwedzkiego stołu i wprawią w zachwyt gości bez względu na to czy będzie to przyjęcie urodzinowe, czy andrzejki.
 
 krokodyl1
 
W zależności od sezonu zakąski można przygotować na różne sposoby, używając warzyw, owoców, wszystkiego na co mamy ochotę. Zachęcam również do odwiedzin bloga Betty gotuje, gdzie również można znaleźć smaczne zakąski i wiele innych dań, które sama przyrządzam i gotuje.
 
krokodyl-2
 
Takiego krokodyla, który na pewno będzie atrakcją na stole przygotowuje się bardzo łatwo z warzyw lub owoców. Podstawą musi być wężowy ogórek z krótkiego należy ściąć około pół centymetrowy plaster na długość 3/4 grzbietu. Z odciętego plastra na koniec wycinamy łapy.  Można wyciąć dodatkowy plaster około centymetra grubości, pokroic na kosteczki, które będą wykończeniem każdej wykałaczki, ponownie wbitej w grzbiet krokodyla.
 
 
Wystarczy na każdą wykałaczkę nabić dowolnie wybrane warzywa lub owoce, zakończyć kostką ogórką i z powrotem wbić w nierozkrojony ogórek.  Następnie, rozciąć początek ogórka by stworzyć paszczę, w której umieszczamy pomidor koktajlowy albo oliwkę. Jeśli pomidor sie wyślizguje można ustabilizować go za pomocą wbitej wykałaczki i pyszny stwór gotowy. 🙂
Prawda, że piękny?
 
Jeśli podoba Ci się co robię to:

  • subskrybuj
  • łapka w górę
  • zalajkuj

Po prostu wciśnij coś. Dzięki wielkie.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl