Lifestyle

Życie jest piękne. Jeśli tylko potrafisz się nim cieszyć.

życie jest piękne
 

Bądź kowalem własnego losu, a przekonasz się, że życie jest piękne.

Kiedy jesteśmy dziećmi bez trudu potrafimy odpowiedzieć na pytanie: „kim chcesz zostać gdy dorośniesz” – lekarzem, strażakiem, aktorką czy prezydentem. Wówczas życie jest piękne. Później dorastamy; w większości nasze dziecięce plany nigdy się nie realizują, a niektórzy nigdy nie odnajdują odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie. Nie mamy odwagi gonić za marzeniami, zakładamy rodziny i żyjemy z dnia na dzień, narzekając jak to życie nam się nie układa.

Generalizując, my Polacy, jak chyba żaden inny naród mamy ogromny dar do narzekania. Narzekamy na wszystko dookoła, na męża, na dzieci, na rodzinę, na to, że jest zbyt gorąco, albo zbyt zimno, albo że jesteśmy samotni, nie mamy kasy na wycieczki i zwiedzanie świata. Jesteśmy za grubi, albo za starzy i wciąż mnożny się jakieś ale… Pytanie brzmi, co by było gdybyśmy mogli zaradzić tym wszystkim rozterkom? Czy nie pojawiłyby się inne?

Wierzcie mi na słowo, że na pewno pojawiły by się inne. A lata lecą i nic ich nie wróci, nie będzie drugiej szansy, czas minie na narzekaniu. Dlatego dzisiaj przeczytacie o tym jak być kowalem własnego losu, by cieszyć się życiem i czerpać z niego radość. Bo życie jest piękne i chciałabym Was o tym przekonać, pokazując, że codzienność może być naprawdę piękna.

Zacząć naprawdę żyć można w dowolnym momencie, to co, zmieniamy nastawienie?

Jak być kowalem własnego losu?

1. Rodzina

Może być inspiracją, motywacją, powodem do radości i rozpaczy. Właściwe relacje to podstawa. Dlatego niektóre rzeczy warto wpajać pociechom od najmłodszych lat. Szacunek, wybaczanie, pamięć o urodzinach, imieninach czy dniu matki. Nie wystarczy powiedzieć dziecku jutro jest dzień matki. W przypadku tego święta dużą rolę odgrywają ojcowie. To oni mogą być przykładem i inspiracją dla dzieci. Pokazać jak wspaniale można celebrować ten dzień, by mama czuła się zawsze wyjątkowa. To samo działa w drugą stronę, jak i również dotyka wszystkich uroczystości i relacji panujących w domu.

Znam rodziny, które nie robią sobie żadnych prezentów. Nie ważne czy to Boże Narodzenie, czy urodziny. Ewentualnymi prezentami zostają obdarowane dzieci. Uważam, że to smutne. Prezenty, niespodzianki, ciepłe gesty to rzeczy bez których życie jest znacznie uboższe. Jeśli dotąd tego nie robicie, to koniecznie to zmieńcie, zobaczcie jak wielką radość sprawia dawanie i otrzymywanie, szczególnie niespodziewanych, upominków.

2. Przywitaj każdy dzień powitaniem słońca

Nie wstawaj lewą nogą, nie zrywaj się na dźwięk budzika. Jeśli czas Ci pozwala to poprzeciągaj się leniwie zanim wstaniesz z łóżka. Każdy fizykoterapeuta powie Ci, że robisz sobie krzywdę raptownie wstając z łóżka. Lepiej nastawić budzik nieco wcześniej by podczas krótkiej, leniwej drzemki poprzeciągać się wzdłuż i wszerz, porozciągać jeszcze śpiące kości.

życie jest iękne
Betty pisze

Zobacz jakie życie jest piękne, celebruj je od pierwszych chwil otwarcia oczu. Z uśmiechem powitaj kolejny poranek wykonując sekwencje jogi, która może wykonać każdy z nas. Nawet osoba, która nigdy nie miała z jogą nic wspólnego. O tej sekwencji mówi się, że łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Zajmuje raptem kilka minut, a usprawnia układ krążenia i oddychania. Stymuluje ciało i ducha, a także jest doskonałym narzędziem do medytacji i wewnętrznej przemiany by pozytywnie rozpocząć każdy dzień.

3. Złap oddech

Idź do parku z dala od zgiełku. Pooddychaj świeżym powietrzem. Nieco zwolnij tempo, obowiązki domowe nie zając, nie uciekną. Kiedy ostatnim razem miałaś frajdę z karmienia kaczek, łabędzi czy wiewiórek? A może lubisz grać w badmintona, to weź ze sobą towarzystwo. Ostatnio modne są drony może warto pomyśleć i rozwinąć jakąś nową pasję z partnerem? A jeśli pogoda płata figla, zawsze można się do niej dostosować kupując świetny, modny, całkowicie przejrzysty parasol, kalosze lub zwiewną sukienkę na lato, czy nauszniki na zimę. Prawda jest taka, że jeśli chcesz coś zrobić, to znajdziesz zawsze dobry powód, a jak nie chcesz to zawsze poszukasz wymówki.

życie jest piękne

4. Korzystaj z dostępnych miejsc rozrywki

Kina, muzea, opery, czy inne miejsca kulturowe są dla ludzi, właśnie po to by umilić codzienność, a nie by korzystać z nich raz od wielkiego święta i tylko narzekać jaka nuda. Sprawdź repertuar i zobacz co przykuje Twoja uwagę. Ja ostatnio zaliczyłam Logana – byłam zachwycona, Ciemniejszą stronę Greya, no cóż, jakoś przetrwałam tym razem i Ukryte działania – Hidden figures, poruszyły mnie do głębi.  Bez względu na to czy film jest kiepski czy wysokich lotów, to nigdy nie jest zmarnowany czas. To wyjście z domu, przełamanie rutyny i miło spędzony czas z kimś bliskim.

A może oceanarium, zoo lub jakiś wypad za miasto? Zamiast jeździć w znane i utarte miejsca możesz odkryć coś nowego w okolicznej sąsiedniej dzielnicy, wsi czy mieście. Wiele razy będąc przypadkiem w okolicznych miejscach natknęłam się na jakieś biesiadne imprezy, czy koncerty z darmową lub naprawdę symboliczną wejściówką. Ale by coś mogło się zdarzyć trzeba wyjść z domu…

5. Cztery pory roku w moim mieście

Najczęstszą przyczyną narzekania jest oczywiście brak kasy, jak jest kasa to brak czasu i tak w kółko. Prawda jest taka, że rzeczywiście społeczeństwo jest dość mocno podzielone i nie każdego stać na spędzenie urlopu zimowego w górach, a lata gdzieś nad morzem. Ale od narzekania nasza sytuacja nijak się nie poprawi, prawda?

Lato w mieście podobnie jak i każda inna pora roku wcale nie musi być takie złe. Sama pamietam czasy, kiedy synowie byli mali pakowaliśmy zapasy w torby, potem na autobus i na cały dzień na basen. Ależ to była eskapada. Jedno dziecko w wózku, drugie troszkę starsze za rączkę i pełna torba butelek, pieluch, koca, ręczników itp. Teraz jest o wiele łatwej, a już w ogóle w większych miastach. Niemalże nie ma osiedli na których nie byłoby dla dzieciaków brodzików, piaskownic czy jakiś atrakcji w formie torów przeszkód czy innych. Rodzice mają dokąd pójść z dziećmi. Jest również mnóstwo miejsc gdzie można po prostu rozpłaszczyć się na kocu i poopalać.

Oczywiście można nadal wybrać się na basen, nad jezioro, rzekę czy co tam macie w pobliżu. U mnie akurat tak się złożyło, że zawsze mieszkałam w miejscach dość oddalonych od jakichkolwiek akwenów wodnych. Ale to nie przeszkadza by zorganizować sobie czas w inny sposób. A żeby zdobyć piękna opaleniznę nie trzeba wody tylko jakiś kocyk i odrobiny przestrzeni.

Podobnie jest z każdą inna porą roku. Zacznij kreować swoją rzeczywistość. Nikt za Ciebie tego nie zrobi i nie zamieni się z Tobą miejscami. Wystarczy się odrobinę zastanowić co chciałabyś zrobić i iść za ciosem. A nawet spontanicznie spakować koszyk, iść na piknik, działkę, odwiedzić znajomych, albo zacząć samemu coś tworzyć. Wykształcić w sobie nową pasję. Zapisz się na kurs gotowania, samoobrony czy fotografii. Pomyśl jakie życie jest piękne i uwiecznij te wszystkie wspaniałe chwile. A potem rozkoszuj się nimi po raz kolejny oglądając je z bliskimi.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl