Związek

Związek jest jak sok marchwiowy, jeśli nie ma chemii to jest jednodniowy.

Betty pisze
 

Miłość to tylko chemia!

Czy miłość to tylko chemia mózgu? Niestety tak kochani. Owszem wydaje nam się, że nagle na naszej drodze stanęła odpowiednia osoba, niebywale atrakcyjna i pociągająca pod każdym względem. To dlatego odczuwamy ten błogi wyjątkowy stan i motyle w brzuchu, to właśnie dla niego przemierzyłabyś bezkres i zrobiła całą masę normalnie niewytłumaczalnych, irracjonalnych rzeczy. Ale niestety za to wszystko odpowiedzialny jest proces chemiczny zachodzący w mózgu. Ta cała namiętność, zauroczenie to niestety tylko dopamina lepiej znana pod nazwą “miłości romantycznej”.

Jak jest naprawdę z tą miłością?

  1.  FENYLOETYLOAMINA, naukowcy uważają, że jest to substancja odpowiedzialna za stany emocjonalne takie jak zauroczenie itp. Tzn., że w chwilach gdy odczuwamy stan radości, euforii, jesteśmy pobudzeni nasz mózg właśnie zaczął wytwarzać tą substancję. Ten proces nie trwa długo ale jest niczym bycie na ostrym kokainowym haju. Jak to mówi Helen Fisher, antropolog z Rutgers University i autorka książki “Why We Love: “Miłość to narkotyk. Brzuszny obszar nakrywki to grupa komórek, które wytwarzają dopaminę i wysyłają ją do wielu obszarów mózgu, właśnie wtedy, gdy jesteśmy zakochani. Ten sam obszar odgrywa rolę w przypadku kokainowego odlotu”. Niestety jest też odpowiedzialny za tzw klapki na oczach, więc jak się zakochasz w idiocie, to wiesz czemu tego wcześniej nie dostrzegłaś.
  2. Wspomniana DOPAMINA, inaczej miłość romantyczna, połączona z substancją powyżej daje niezłego kopa i stanowi mieszankę odpowiedzialną za odczuwanie przyjemności, a więc odczuwasz wielką prawdziwą miłość i masz jeszcze większe klapki na oczach.
  3. NORADRENALINA, znana również jako zauroczenie, mobilizuje mózg i ciało do działania. W mózgu noradrenalina zwiększa pobudzenie i czujność, wspiera czuwanie, uwydatnia zapamiętywanie i przypominanie sobie oraz umożliwia koncentrację. To również ona odpowiada za przyspieszone bicie serca na widok ukochanego, podniecenie, uczucie, że krew napływa w pewne miejsca naszego ciała.

Skoro wiemy, że miłość jest jak narkotyk, to może powinnismy również się z nią tak obchodzić by trwała jak najdłużej?

Kiedy zaczyna nam czegoś brakować, oczywiście wtedy jak tego nie ma. Facet czuje, że Ciebie kocha, gdy nie ma Cię w zasięgu. Co to oznacza? Tylko tyle, a może aż tyle, że aby on poczuł miłość do Ciebie, musi zacząć tęsknić… pomyśleć o Tobie. Mężczyźnie ciężko pamiętać o miłości i zdawać sobie z niej sprawę kiedy wciąż jesteście razem. Staje się znudzony. Z pewnością znasz przypadki związków w których, partnerzy mało lub też w ogóle nie okazują sobie uczuć. Lecz gdy ona go porzuca, on nagle świruje na jej punkcie i zaczyna okazywać jej miłość na wszystkie możliwe sposoby.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl