Zdrowie i Uroda

Zalety i wady operacji plastycznych

 

Zalety i wady operacji plastycznych

Chirurgię plastyczną głównie kojarzy się z poprawieniem urody i tak rzeczywiście jest, choć nie zawsze jest to jakieś widzi mi się pacjenta. W rzeczywistości chirurdzy plastyczni zajmują się odtworzeniem brakujących struktur anatomicznych i leczeniem zniekształceń. A to oznacza, że w ręce tych specjalistów wpadają przede wszystkim chorzy z wypadków, poparzeni, osoby oszpecone w wyniku innych operacji, a także z wadami wrodzonymi na przykład z rozszczepem wargi. Są to poważne operacje obciążone ryzykiem powikłań.

Zalety i wady operacji plastycznych

Rynek chirurgii plastycznej rośnie jak grzyby po deszczu,  jeszcze kilka lat temu był to przywilej celebrytek, a dziś przeciętna kobieta może zafundować sobie upiększający zabieg. Chirurgia estetyczna stała się wprawdzie powszechnie dostępna, dając każdemu szansę na wygląd doskonały. Niestety ilość nie zawsze oznacza jakość. Chirurdzy plastyczni muszą zmierzyć się z oczekiwaniami pacjentek, a one coraz częściej z gabinetów wychodzą niezadowolone, a nawet okaleczone. Wówczas w grę wchodzi nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.

Co skłania do korekty plastycznej?

Tak to już jest na tym świecie, że osobom ładnym żyje się łatwiej. Miła aparycja przyciąga ludzi, budzi zaufanie i sprawia, że jesteśmy przyjaźnie postrzegani. Natomiast brak urody działa dokładnie odwrotnie. Życie ludzi nieatrakcyjnych nie tylko jest trudniejsze ze względu na ich wygląd, ale również ze względu na ich psychikę. Przeciętność, czy znikome wady często rodzą kompleksy, w następstwie poczucie osamotnienia, wyobcowania, a nawet depresje, która odbiera radość życia. Ale jeśli sądzisz, że nowy nos lub większy biust zapewnią ci atrakcyjną pracę lub zdobycie bogatego męża to lepiej od razu udaj się do psychologa.

Możliwości chirurga, a efekty uboczne

Możliwości chirurgii kosmetycznej są olbrzymie. Zaczynając od zmiany twarzy, a na sylwetce kończąc. Idealny nos, uwydatnione usta to żaden problem, chirurgia plastyczna może zmienić nas nie do poznania. Odmłodzić, usunąć zmarszczki, worki pod oczami, wygładzić szyję, wymodelować biust, a także odchudzić czy wysmuklić sylwetkę.

Niestety płacimy za to wszystko ogromną cenę i bynajmniej nie mam na myśli pieniędzy. Ceną za operacje plastyczną jest niewyobrażalne cierpienie, obrzęki, stwardnienia możliwość powikłań, niejednokrotnie bardzo poważnych, jak na przykład przecięcie nerwu twarzowego, niedomykanie się powiek, a nawet śmierć. Nawet jeśli zabieg przebiegnie pomyślnie to należy pamiętać, że skalpel zawsze pozostawia ślad. Wprawdzie chirurdzy posługują się doskonałymi technikami i zawsze starają się w miarę możliwości ukryć blizny, jednakże nie są cudotwórcami, a co za tym idzie blizna zawsze w mniejszym lub większym stopniu pozostaje. Jedynym wyjątkiem jest operacja nosa. W tym przypadku wszystkie ślady pozostają w jego wnętrzu.

Dlatego gdy rozważamy operacje plastyczną powinniśmy uwzględnić wszystkie argumenty za i przeciw, i dopiero wówczas podjąć decyzję, czy jest ona rzeczywiście niezbędna. Musisz być świadoma co cię czeka, co może się zdarzyć i przez co będziesz musiała przejść.

Zalety operacji plastycznych

Przede wszystkim zdrowie. Jak wspomniałam na początku medycyna estetyczna to nie tylko poprawienie urody, ale często przywrócenie komuś zdrowia, na przykład sprawności ręki, nogi, możliwości mówienia czy połykania. Bywa, że by to osiągnąć pożądany efekt trzeba wielokrotnie przeszczepiać skórę, ścięgna, nerwy, czasem zastosować sztuczne tworzywa do uzupełnienia ubytków kości.

Kolejną zaletą jest świadome upiększanie. Zdarza się, że nos lub podbródek jest przerośnięty albo zniekształcony, zupełnie nie pasuje do reszty twarzy. W tym przypadku operacja zwykle spełnia oczekiwania, bo ma na celu korektę twarzy, a nie zmianę życia.

W obecnych czasach duża popularnością cieszy się plastyka brzucha, szczególnie u kobiet po ciąży. Polega na tym by zwiększyć napięcie powłok i powięzi brzucha, a nadmiar zwisającej skóry usunąć. Jeszcze do niedawna bardzo popularne było powiększenie piersi, obecnie coraz częściej słyszy się o świadomej mastektomii.

Kilka lat temu Kara, jedna z bohaterek amerykańskiego albumu „Odzyskana kobiecość”, żeby uwolnić się od stałego poczucia zagrożenia zdecydowała się na odjęcie obu piersi i na ich plastyczne odtworzenie. Jej matka zmarła na raka piersi, a wszystkie kobiety w jej rodzinie zapadły na tę chorobę. Teraz żyje spokojnie, jest zakochana i szczęśliwa.

Kolejna znana postać to, Angelina Jolie również świadomie zdecydowała się na ten sam krok by móc żyć spokojnie i nie myśleć o tak ciężkim brzemieniu. Lekarze przyznali, że szum, który powstał wokół aktorki pozwoli uświadomić wielu kobietom, że mogą wygrać z rakiem.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Medycyna estetyczna tak – głównie dla lepszego samopoczucia i z umiarem, wszystko jest dla ludzi 🙂 W operacje plastyczne raczej bym się nie pchała, chyba, że w takich sytuacjach gdy są one zbawieniem – deformacje, amputacje, itp. Tak czy siak podziwiam lekarzy, którzy potrafią sprawić czy człowiek znów poczuł się jak ludź 😉

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl