Lifestyle

Na wycieczkę do Warwick

 

Na wycieczkę do Warwick

warwick14
Pogoda w weekend była doprawdy przecudna, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Warwick. Jest to, malownicze miasteczko w środkowej części Anglii, a dokładnie w West Midlands. Położone jest nad rzeką Avon, a jego główną atrakcją jest zamek ze średniowiecza Warwick Castle.

warwick

Mimo, iż bilety nie są najtańsze, bo aż 24 funty od osoby, (w tej cenie nie objęte jest zwiedzanie lochów) to warto zafundować sobie atrakcje. A tych jest całe mnóstwo. Już na wejściu widzimy przepiękny dziedziniec, a na nim walki rycerskie. Dookoła rozstawione namioty handlowe i mnóstwo turystów oblegających zamczysko.

warwick9

Można w nim podziwiać zbroje rycerskie, przechadzające się panny w przebraniu księżniczek, jak również liczne komnaty. Zamek był własnością hrabiów Warwick, a z czasem przekształcony został w wiejską posiadłość. W jego komnatach można zobaczyć woskowe figury przy codziennych zajęciach odpowiednich do danej epoki.

warwick10

warwick8

Zwiedzanie zamku jest niezwykle atrakcyjne dla całych rodzin, nie trzeba planować trasy gdyż dookoła czeka mnóstwo atrakcyjnych miejsc i zabaw z myślą o dzieciach jak i dorosłych. Są muzea figur woskowych, potężne maszyny, nauki szermierki oraz strzelanie z łuku (wszystko oczywiście odpłatne za nominalne kwoty).

warwick12

warwick11

Jedną z atrakcji jest pokaz latających orłów oraz innych, wyszkolonych ptaków drapieżnych, które można również zobaczyć. Dookoła rozciągają się piękne, zielone tereny, ogrody, łąki i parki. Spacerując podziwiamy przechadzające się z dumą pawie i palmiarnię.

warwick16

Miłośnicy historii będą zachwyceni widowiskowym show z udziałem aktorów, które odzwierciedla znaną legendę „miecza w kamieniu” istnieje także możliwość zobaczenia wieży Merlina. Dla osób złaknionych silnych wrażeń i o mocnych nerwach szczególnie polecane do zwiedzania są lochy.

warwick6

Mieszkańcy Warwick żyjący z turystów zachęcają do udziału w różnego rodzaju jarmacznych grach. Miasteczko obfituje również w liczne winiarnie, restauracje i puby oraz deptaki. Zmęczeni kilkugodzinnym zwiedzaniem możemy odpocząć w miłym klimacie przy kuflu piwa.

warwick7
Nie mogę wszystkiego pokazać Wam na zdjęciach, ale choć niektóre obrazy z mojej ostatniej wycieczki.

warwick3

warwick2

warwick5

warwick4

warwick15

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl