Zdrowie i Uroda

Wodorowęglan sodu – soda oczyszczona

 

Wodorowęglan sodu – soda oczyszczona

Czy wiecie , że wodorowęglan sodu zapewnia odkwaszanie organizmu, jest doskonałym środkiem do naturalnej chemioterapii, dając wyższe poziomy O2 przez zwiększoną zasadowość komórek i jest również jednym z najbardziej podstawowych leków jakie mamy na choroby nerek? Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Royal London Hospital wykazały, że wodorowęglan sodu może znacznie spowolnić rozwój przewlekłej choroby nerek. Nie potrzebujemy tysiąca lat badań by zrozumieć coś tak prostego jak woda i tak samo jest z wodorowęglanem, który jest zawsze obecny w najlepszych pitnych wodach.

wodorowęglan sodu

Wodorowęglan sodu to nic innego jak soda oczyszczona

Prosty produkt gospodarstwa domowego używany do pieczenia, sprzątania, na użądlenia, leczenie astmy, raka i niestrawności jest tak skuteczny w leczeniu chorób nerek, do tego stopnia że zapobiega podłączaniu pacjentów do maszyn nerkowych. Odkrycia zostały opublikowane w Dzienniku Amerykańskiego Społeczeństwa Nefrologii. Wodorowęglan jest naprawdę silnym, uniwersalnym, skoncentrowanym lekiem odżywczym który działa skutecznie w wielu sytuacjach klinicznych o których normalnie nie myślimy. Jest lekiem intensywnej terapii, który może uratować życie w mgnieniu oka i jest również produktem sklepowym, który można zdjąć z półki i wykorzystać do wielu niewyobrażalnych celów – w tym leczenie wysypki na pupie niemowlaka, a nawet do czyszczenia armatur, fug i wielu innych rzeczy gospodarstwa domowego.

Dr. SK Hariachar, nefrolog nadzorujący odział niewydolności w Tampa na Florydzie po zobaczeniu badań nad wodorowęglanem i chorobami nerek stwierdził,

Cieszę się widząc potwierdzenie tego o czym wiedzieliśmy od dawna.  Leczyłem swoich pacjentów wodorowęglanem od lat próbując opóźnić konieczność dializy, a teraz nareszcie mamy studium, które nas poprze. Nie tylko to, mamy dodatkową informację że niektórzy ludzie korzystający z dializy mogą odwrócić swój stan przy użyciu wodorowęglanu sodu”.

 

Nerki produkują wodorowęglan

 

Nerki monitorują i kontrolują kwasowość lub “kwasowo-zasadową” (pH) równowagę krwi. Jeżeli krew jest zbyt kwasowa, nerka produkują wodorowęglan by przywrócić równowagę pH krwi. Jeżeli krew jest zbyt zasadowa, nerka wydala wodorowęglan w moczu by przywrócić równowagę. Równowaga kwasowo-zasadowa jest wynikiem 2 procesów: pierwszy, usunięcie wodorowęglanu następujące po produkcji jonu wodoru z metabolizmu składników pokarmowych; drugi, synteza “nowego” wodorowęglanu przez nerkę.

Wszystko co zjadamy ma wpływ na nasz organizm, może go zakwaszać lub alkalizować. Uważa się, że normalni dorośli jedzący wg zwykłej zachodniej diety mają przewlekłą kwasicę niskiego stopnia, która nasila się z wiekiem. Ten nadmiar kwasu, tudzież kwasica, uważana jest za przyczyniającą się do wielu chorób oraz procesu starzenia się. Jednym z głównych powodów dlaczego stajemy się kwasem jest nadmierne spożycie białka oraz picie wysoce kwasowych produktów jak Coca-Cola czy Pepsi.

Badania sugerują, że jedzenie mięsa, nabiału, węglowodanów i białej soli zakwaszają organizm, co może zwiększyć ryzyko raka. Niedobór minerałów jest kolejną przyczyną, a kiedy połączyć wysokie spożycie białka ze zmniejszonym spożyciem minerałów powstaje choroba, ponieważ zostaje obniżone pH do warunków silnie kwasowych. Kiedy białka rozpadają się w organizmie powstają silne kwasy. Te kwasy z kolei muszą być wydalone przez nerki ponieważ zawierają siarkę, fosfor lub azot, które nie rozpadają się na wodę i dwutlenek węgla by zostać wyeliminowane jak słabe kwasy. Przechodząc przez nerki, te silne kwasy muszą brać ze sobą zasadowy minerał ponieważ tym sposobem stają się neutralnymi solami i wychodząc nie palą nerek. To miało by miejsce gdyby kwasy zostały wydalone w formie wolnej.

Jony wodorowęglanowe neutralizują warunki kwasowe wymagane do przewlekłych reakcji zapalnych. Dlatego też, wodorowęglan sodu jest pomocny w leczeniu szeregu przewlekłych stanów zapalnych i chorób układu odpornościowego. Wodorowęglan sodu jest dobrze przebadanym i używanym lekiem o znanych skutkach. Wodorowęglan sodu jest skuteczny na leczenie zatruć lub przedawkowań wielu chemikaliów. Jest to główny powód dlaczego stosuje się go w ortodoksyjnej onkologii – by załagodzić wysoce toksyczne skutki chemioterapii.

Wodorowęglan sodu posiada właściwości pochłaniania metali ciężkich, dioksyn i furanów. 

Zastrzyk wodorowęglanu sodu jest wskazany w leczeniu kwasicy metabolicznej, która może wystąpić w poważnej chorobie nerek, niekontrolowanej cukrzycy, i niewydolności krążenia spowodowanej szokiem lub poważnym odwodnieniem, pozaustrojowym obiegiem krwi, atakiem serca oraz poważną kwasicą mleczanową. Równowaga kwasowo-zasadowa jest jednym z najbardziej przeoczonych aspektów medycyny. Ogółem, amerykańskie społeczeństwo jest wysoce kwasowe, z wyjątkiem wegetarian, a nawet ich organizmy muszą zmierzyć się z rosnącym poziomem narażenia na toksyny, co pomaga zmienić w organizmie warunki kwasu pH.

Pamiętajmy, że naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego warto wprowadzić do diety jak najwięcej produktów alkalizujących organizm i pić roztwór z wodorowęglanu sodu.

źródło 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl