Kulinarnie

Wódka Skittles

 

Wódka Skittles

Od jakiegoś czasu w Internecie, aż „huczy” o pysznej mieszance wódki z cukierkami Skittles. Faktycznie trzeba przyznać, że pomysł niesamowity bo dzięki cukierkom wódka nabiera nie tylko wspaniałego koloru ale i smakuje cukierkami, które przecież są słodkie i jednocześnie delikatnie kwaskowe. Mój szanowny Pan mąż stwierdził, że Wielkanoc to idealna okazja by przygotować niecodzienny alkohol. Polecam na pewno będzie atrakcją niejednej imprezy, a nawet fajnym prezentem dla znajomych.

Wódka Skittles5

Jedyny problem stanowi obliczenie dokładnych proporcji, bo przecież w paczce cukierki są kolorowe, a na jeden trunek potrzebny jest jeden kolor. Dlatego trzeba kupić więcej paczek słodkości.

W paczce jest aż 5 kolorów i można oczywiście od razu zrobić 5 kolorów alkoholu, jeśli ktoś planuje większą ilość. My jednak skusiliśmy się tym razem tylko na dwa kolory różowy i zielony.

Kupiliśmy 4 paczki cukierków Skittles 174 g każda paczka. Każdą paczkę podzieliśmy na kolory. Z pięciu paczek jeden kolor to około 140 g. Jeden wybrany przez siebie kolor cukierków (140 g) wsypujemy do czystej butelki. (Może być po wódce albo po jakimś napoju.) Zalewamy 1/2 l dowolnej, ulubionej czystej wódki, zakręcamy i mocno wstrząsamy. Odstawiamy na całą dobę, można jeszcze wstrząsnąć butelką raz czy drugi w ciągu doby, żeby szybciej się rozpuściły.

Wódka Skittles1

Kolejnego dnia wylewamy wódkę z butelki do jakiegoś dzbanka lub innego naczynia. Butelkę myjemy, wkładamy do niej lejek i wykładamy go ręcznikiem papierowym. Całą wódkę z dzbanka przecedzamy przez lejek z powrotem do butelki by oczyścić ją z reszty cukierków po których zostanie piana i proszek.

W ten sposób uzyskaliśmy pierwszy kolor czystej wódeczki. Dokładnie tak samo postępujemy z innymi kolorami.

Na zdrowie!

Składniki na 1 kolor:

  • 140 g cukierków Skittles (jeden kolor, ale by go uzyskać trzeba kupić 4 paczki po 174 g)
  • 1/2 litra wódki czystej

Uwaga

Wystarczy kupić więcej wódki i można zrobić 5 różnych kolorów wódki Skittles. Jeśli zależy nam tylko na kolorze można użyć mniej cukierków, jednakże w polecanych przeze mnie proporcjach wódka nabiera fajnego słodko-kwaskowego smaku.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl