Samo życie Zdrowie i Uroda

Weight Watchers – zaczynamy odchudzanie

 

Weight Watchers – zaczynamy odchudzanie

Nie będę nikogo z Was przekonywać do odchudzania z Weight Watchers. Powiem tak, jeśli chcesz naprawdę schudnąć, spróbuj nie dla mnie, ani nawet dla otoczenia. Zrób to dla siebie, a już po tygodniu zobaczysz zmiany. Z każdym kolejnym tygodniem, będzie ich coraz więcej, Twoje ciało będzie smuklejsze, lżejsze, poczujesz się pewniej – zobaczysz, że z Weight Watchers niemożliwe staje się naprawdę realne. Nie trać wiary, trać kilogramy!

weight watchers4

Osoby, które nie mają pojęcia co to takiego Weight Watchers zachęcam do lektury o tym samym tytule „Weight Watchers„. Czytając wprowadzenie o wiele łatwiej zaczniesz proces odchudzania.

Więc… zróbmy to!

Nadszedł czas by wejść na wagę. Wybacz, ale jest to absolutnie koniecznie by móc obliczyć jaka dzienna liczba punktów ci przysługuje. Znasz już wagę, więc teraz klikasz w słowo „kalkulator Weight Watchers”, wypełnij na stronie puste miejsca swoim danymi. Pamiętaj by użyć dokładnie tego kalkulatora pokazanego na zdjęciu poniżej. By było łatwiej na dole, po prawej – przedstawiam również wersję polskojęzyczną. Zdarza się, że zamiast jednostki masy w kilogramach pokarze się w poundach, a wzrost zamiast w centymetrach w inchach, nie obawiaj się – wystarczy strzałeczkami zmienić na właściwe polskie jednostki miar (kg i cm). Pozostała kwestia aktywności, również strzałeczką musisz wybrać odpowiednią dla siebie.

mostly sit during the day – oznacza, że większość dnia siedzisz

mostly stand during the day – oznacza, że większość dnia stoisz

mostly walk during the day – większość dnia chodzisz

doing physically hard work during the day – większość dnia pracujesz ciężko fizycznie

Daily PointsPlus Target Calculator

weight watchers

Mając dzienne punkty możesz zaczynać. Pamiętaj najlepiej planować jadłospis na cały dzień wówczas mniej ryzykujesz, że zjesz za dużo punktów. Przygotowując menu korzystaj z tabeli produktów, ona ułatwi zaplanowanie posiłków. Jeśli okaże się, że planowany przez ciebie obiad nie mieści się w twoich kryteriach punktów, pozamieniaj produkty na te, które mają tych punktów mniej.

Na początek tabela z produktami za „0” punktów. Uwaga jest tu pewien haczyk. Mianowicie pozornie wydawać by się mogło, że większość owoców i warzyw można jeść bez ograniczeń. Tak nie jest! Strażnicy wagi przewidzieli miarę zarówno jeśli chodzi o warzywa, jak i owoce. Miarą jest twoja dłoń. Osoby z dużymi dłońmi będą zadowolone 🙂 A na poważnie tyle ile owoców zmieści się na twojej otwartej dłoni jest porcją przewidzianą na jeden dzień. Natomiast dzienna porcja warzyw powinna mieścić się, aż w dwóch dłoniach.

 

weight watchers1

A oto lista produktów punktowanych.

Przygotowana przez www.porady40latki.pl
Przygotowana przez www.porady40latki.pl

Oczywiście w tabeli powyżej nie znajdziecie wszystkich istniejących produktów spożywczych. W tym celu przedstawiam kolejny kalkulator (drugi od góry – Pro Points Calcluatur UK) by można było je z łatwością obliczyć wpisując wartości odżywcze. Niektórzy niechętnie podchodzą do tzw. życia z kalkulatorem, wierzcie mi – najtrudniejsze są początki. Z upływem tygodni intuicyjnie będziecie w stanie określi prawidłową wartość pkt. bez użycia kalkulatora.

weight watchers3

 

Dodatkowo przysługuje ci 49 pkt tygodniowo, są to punkty na różne nieprzewidziane okoliczności, wyjście na miasto, alkohol, uczucie nadmiernego głodu. Od razu dodam, że najbardziej efektywnie chudniesz jeśli z nich nie korzystasz. To jak z graczem w rezerwie taktycznej masz go na w razie czego, ale to nie oznacza, że w ogóle wejdzie na boisko. Tak samo traktuj te pkt. na w razie czego, a nie po to by dojadać każdego dnia.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służę pomocą, pisz w komentarzach lub na maila na pewno odpowiem. A jeśli już odniosłeś sukces z WW również podziel się z nami.

 

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl