Zdrowie i Uroda

Weight Watchers – jak się ważyć?

 

Weight Watchers – jak się ważyć?

Wydawać by się mogło, że to nic trudnego. Wystraczy wejść na wagę i odczytać wskazany pomiar. Ale dla ludzi, którzy próbują stracić zbędne kilogramy, lub po prostu utrzymać właściwą, zdrową wagę odczyt skali może cieszyć oko lub być wręcz nie do zniesienia. Więc jak się ważyć prawidłowo?

jak się ważyć prawidłowo

Zasady ważenia Strażników wagi – Weight Wachers

Ludzie, którzy regularnie się ważą i trzymają wagę w przysłowiowych ryzach nie mają problemu z większymi skokami wagi i odchudzaniem. Bowiem przybrać na wadzę jest bardzo łatwo, dzieje się to wręcz niepostrzeżenie, niestety schudnąć to już nie lada wyczyn. Łatwo to tylko można zrzucić wagę ze schodów . Odchudzanie to już jest prawdziwa mordęga i lepiej o tym pamiętaj kiedy dopadnie cię mały głodek.

Niektórzy ludzie ważą się codziennie. Nie polecam. Nie można popaść w obsesyjne ważenia się. Tym bardziej, że waga waha się każdego dnia i to nie zawsze ma tendencje spadkowe. Nawet jeśli katujesz się na siłowni i do tego przestrzegasz diety waga wcale nie musi spadać z dnia na dzień i na pewno nie będzie. Ci którzy ważą się często nie raz doświadczyli wahania wagi, wzrostu, a nawet tego, że stała w miejscu jak zaklęta. Myślisz sobie to ja haruje jak wół, a ona nawet nie drgnie. Trzeba zadać sobie pytanie: “Czy wskaźnik na wadze jest wyznacznikiem twojego samopoczucia?” Jeśli tak wierz mi nie jest to dobre.

Hola to nie znaczy, że masz odstawić wagę w kąt i o niej zapomnieć. Waga powinna być niczym dobry strażnik. Przypomnieć ci, że trochę przedobrzyłeś na ostatnim przyjęciu i czas się wziąć za siebie. Dlatego strażnicy wagi proponują ważenie raz w tygodniu. Większość dietetyków zaleca by ważyć się raz w miesiącu. Strażnicy wagi absolutnie się z tą definicją nie zgadzają. To dlatego, że to zbyt długi okres by w porę zareagować, jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Wyobraź sobie, że dieta którą stosujesz nie przynosi pożądanych rezultatów, a ty dowiadujesz się o tym dopiero po miesiącu. Odmawiasz sobie wielu rzeczy, tkwisz w przekonaniu, że wszystko jest w porządku, a tu wręcz przeciwnie. Mnie pewnie szlak trafił by na miejscu bo co, jak co ale wiem ile wysiłku kosztuje każdy zbędny kilogram.

jak się ważyć prawidłowo1

Więc jak się ważyć prawidłowo?

  • Waż się o tej samej porze
  • Co tydzień tego samego dnia
  • W porównywalnej wagowo odzieży lub nago
  • Na tej samej wadze

Jeśli używasz tradycyjnej lub elektronicznej wagi łazienkowej postaw ją na płaskiej powierzchni, najlepiej zawsze w tym samym miejscu. Wykładziny i nierówna powierzchnia wpłyną na odczyt. W ciągu tygodnia twoja waga będzie się wahać. Jest to jak najbardziej normalne. Jedzenie słonych pokarmów zatrzymuje wodę w organiźmie. Pogoda również ma wpływ na nasze nastroje ale także na wagę, zmiany ciśnienia i co najważniejsze hormony. Tuż przed miesiączką i w trakcie menstruacji waga niestety może wzrosnąć nawet od 1 do 4 kg. Dlatego ważne aby spojrzeć na wskaźnik po 7 dniach. I absolutnie nie przejmować się tym co dzieje się z wagą w ciągu minionego tygodnia.

Śledź swoje postępy!

W procesie odchudzania pomiar wagi jest bardzo ważny. Do tego celu możesz założyć dziennik wagi, w którym skrupulatnie każdego tygodnia odnotujesz wskazany pomiar masy ciała i porównasz postęp. Można również ściągnąć z Internetu aplikacje na telefon lub komputer, gdzie będziesz odnotowywać wagę on-line. To dość wygodna forma. Aplikacja zapewnia dokładny wykres spadku wagi i już na pierwszy rzut oka widać jakie masz osiągnięcia w odchudzaniu.

Kolejnym sposobem śledzenia postępów jest mierzenie obwodu talii, dokładnie w miejscu pępka. Pępek się nie rusza więc przy użyciu miary krawieckiej zawsze uzyskasz prawidłowy pomiar. Zwracaj również uwagę na to jak pasują ci ubrania w trakcie diety. Zobaczysz jakie to ekscytujące jeśli przymierzysz coś co dwa miesiące temu było dla ciebie ciasne, a teraz jest luźne. Wierz mi to niesamowicie motywujące.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl