Lifestyle Samo życie

Szybko i skutecznie odzyskaj siebie

 

Szybko i skutecznie odzyskaj siebie

Mając nieco wolnego czasu postanowiłam wykorzystać go całkowicie dla siebie. Postanowiłam się rozruszać i zaczęłam chodzić na basen. By pomysł nie okazał się słomianym zapałem wykupiłam od razu karnet na 3 miesiące. Jak się wyda pieniądze to ten fakt trochę samoczynnie mobilizuje.  Pomysł okazał się rewelacyjny. Pierwszy dzień był pełen obaw, przyznam, że ledwo dawałam radę. Po niecałej godzinie zmęczenie dało się we znaki. Ale trzeba iść za ciosem. Doskonale wiem, że to nie tylko była słuszna decyzja ale i łatwy sposób na wytrenowanie ciała i nabranie dobrej kondycji. W pewnym wieku naprawdę ważne by o nią nieustannie dbać.

Szybko i skutecznie odzyskaj siebie
Pixbay

Dlatego jeśli zastanawiacie się, czy warto coś ze sobą zrobić to odpowiedź brzmi TAK. Nie zwlekajcie ani chwili. Basen to miejsce gdzie możemy chodzić sami albo z przyjaciółmi. Świetnie wykorzystany czas na relaks i przyjemność, możliwość nawiązania nowych kontaktów, zapomnienia o codzienności i samo zdrowie. Co najważniejsze pływanie jest wskazane w każdym wieku, bez względu na płeć, budowę ciała, czy kondycje. Korzyści z pływania jest całe mnóstwo. Podczas ruchu w wodzie parataktycznie absorbujemy wszystkie mięśnie, dlatego również pływanie jest doskonałą formą rehabilitacyjną i profilaktyczną. Ale to nie wszystko…

Korzyści z pływania:
[yes_list]
  • koryguje wady postawy
  • zwiększa pojemność płuc
  • wzmacnia mięśnie
  • pobudza układ krążenia (wskazania szczególnie dla osób po zawale)
  • pomaga spalić tkankę tłuszczową
  • nie obciąża stawów
  • łagodzi bóle stawów
  • rozciąga i relaksuje mięśnie
  • zapobiega osteoporozie
  • zmniejsza cellulit
[/yes_list]


Ci, którzy nie umieją pływać mogą się ruszać w wodzie lub zapisać na zajęcia aqua aerobiku. Korzyści są tak samo niewymierne, jak w przypadku pływania. Na filmie możecie zobaczyć kilka ćwiczeń właśnie z takich zajęć we wodzie.

Gorąco polecam, zobaczycie nie będziecie żałować, znów inaczej spojrzycie na siebie i nabierzecie więcej sił witalnych. Mi również życzcie wytrwałości mimo, że ja czuję się jak ryba w wodzie i nie tylko ta zodiakalna.

Przeciwwskazania do korzystania z basenu

Najważniejsze to chyba uczulenie na środki, których używa się do odkażania wody. Sama często mam z tym problem, szczególnie jeśli chodzi o oczy. Ważne by jeśli istnieje możliwość zabezpieczenia się by z niej skorzystać. W tym przypadku używać okularów ochronnych do wody. Niestety również istnieje ryzyko infekcji dróg rodnych czy układu pokarmowego. Ale wg mnie nie należy panikować w razie obaw zawsze można zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl