Związek

Skutki niezaspokojonej seksualnie kobiety

niezaspokojona kobieta
Betty pisze
 

Czy wszystkie zołzy tego świata to niezaspokojone seksualnie kobiety?

Dziś spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie, ba nawet poruszyć temat tabu. Bo jak wiadomo o potrzebach seksualnych kobiet wciąż mówi się rzadko. To jeden z tych tematów tabu, których zwyczajnie się nie porusza. To prawda, że istnieje naprawdę bardzo wiele kobiet na świecie, które potrzeby seksualne mają wręcz znikome, lub nawet nie odczuwają ich wcale. Z drugiej zaś strony istnieją kobiety o tzw. normalnym libido lub nieco większym ponad przeciętną, a z przyczyn przyjętych przez świat konwenansów spychają swoje potrzeby gdzieś w głęboką podświadomość. Zamykają szufladkę rozkoszy i porzucają klucz gdzieś na samym dnie studni bez pamięci.

Tym czasem prawda jest taka, że niezaspokojone potrzeby są najgorsze i absolutnie zawsze odbijają się echem na naszym zdrowiu zarówno psychicznym jak i fizycznym. No, a skoro mowa o zdrowiu psychicznym to nie bez powodu ktoś wymyślił takie fajne powiedzenie, które doskonale definiuje odzwierciedlenie fizycznych potrzeb w psychice kobiety. “Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień”. Nie wstydźmy się powiedzieć tego głośno, seks jest dokładnie taką samą potrzebą jak i wszystkie inne i nie są to jakieś specjalne, niestandardowe, wyuzdane potrzeby. Niestety nie wszyscy partnerzy z jakichś powodów pamiętają o ich zaspokojeniu. Wówczas bywa różnie.

Co daje nam seks?

O tym, że seks to samo zdrowie wiedzą chyba wszyscy. Dążenie do bliskości jest jak najbardziej naturalnym odruchem i to nie tylko w stałym związku. Być może dlatego, że jest tak przyjemny, a być może dlatego, że niesie szereg korzyści. Przede wszystkim regularne współżycie łagodzi stres, podnosi odporność, jak również poprawia kondycję fizyczną, zmniejsza ból, ułatwia zasypianie jak i wspiera własną samoocenę. Poza tym nic tak nie poprawia humoru jak dobry seks. Owszem, ten przygodny to zawsze ryzyko 50 na 50, ale udany seks procentuje jeszcze na długo po tym jak się wydarzył.

Nie oszukujmy się, zaspokojona kobieta to szczęśliwa kobieta. Czy bez powodu mówi się, że udane życie seksualne to już 50% udanego związku? Chyba nie. Kobieta spełniona, aktywna seksualnie promienieje i to widać, jest pełna wdzięku i seksapilu. Poza tym jest opanowana i spokojna, całkowicie zrelaksowana bez względu na to z jakimi wyzwaniami musi zmagać się w ciągu dnia np. w pracy. Na potwierdzenie tej teorii wyobraźcie sobie przez chwilę siebie. Jak się czujecie po naprawdę upojnej nocy z facetem? Czy to nie prawda, że życie nagle nabiera koloru i smaku, ponadto problemy gdzieś same ulatują. A pamiętacie te wyjścia na randki, pełne ekscytacji w oczekiwaniu, że spędzicie rozkoszne chwile w dwoje? Chyba przyznacie, że sama myśl o dobrym seksie potrafi być podniecająca?

niezaspokojone seksualnie kobiety
Betty pisze

Do czego może prowadzić brak seksu?

Skoro wiemy, że seks to samo zdrowie, to czy jego brak odbija się na nas naprawdę negatywnym skutkiem? Bez wątpienia tak! Niezaspokojone kobiety wiodą takie samo życie jak wszystkie inne poza faktem, że kumuluje się w nich napięcie. To napięcie sprawia, że często są nie do zniesienia. Określenie takiej kobiety zołzą to nader delikatne stwierdzenie, jest po prostu nieobliczalna. Ale nie wolno generalizować, pewnie zaraz jedna z drugą się oburzy, że tak nie jest. Być może, nie będę wkładać wszystkich do jednego worka. A nawet jeśli, to nie można za brak seksu nikogo winić. Tak samo jak człowiek potrzebuje bliskości, tak samo musi jakoś odreagować jej brak.

Poza tym wiele niezaspokojonych kobiet nie zdaje sobie sprawy, że brak seksu może prowadzić do znacznie poważniejszych chorób niż tylko złe samopoczucie. Jedną z takich chorób jest zespół Kehrera, zwany inaczej chorobą wdowią.

Choroba wdowia

Za jedną z przyczyn tej choroby uważa się odczuwanie pobudzenia seksualnego bez możliwości jego zaspokojenia. Tu nie tyle ważny jest seks co samo “zaspokojenie”. Jeśli partner głównie ma na celu zaspokojenie własne, to kobieta nadal nie rozładowuje pobudzenia, mimo, że miewa regularny seks. Zdarza się, że choroba dotyka kobiety wiodące samotne życie lub te które mają problemy w związku np. partner ma problem z utrzymaniem wzwodu.

Choroba przebiega etapowo i na początku charakteryzuje się rozdrażnieniem, pobudzeniem, napięciem i kłótliwością. Mówiąc krótko, zmienia kobietę w zołzę.

Kolejny etap choroby obejmuje:
1. Bóle w podbrzuszu i okolicy kości krzyżowej. Uwaga, bywa to też objaw innych schorzeń ginekologicznych, dlatego kiedy wystąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
2. Hemoroidy, czyli żylaki naczyń. Zlokalizowane są na wargach sromowych, w naczyniach miednicy małej i okolicach odbytu. U niektórych kobiet mogą wystąpić nawet na podudziach.
3. Świąd pochwy lub sromu. Dodatkowo mogą wystąpić też upławy. Okolice intymne stają się też bardzo wrażliwe na dotyk.
4. Obrzęknięta macica, nieregularny cykl miesiączkowy i zanik śluzu szyjkowego (powoduje to spory dyskomfort podczas współżycia).
5. Bolesność i pogrubienie wiązadeł krzyżowo-macicznych

Jak widać brak seksu może skończyć się całkiem niefajnie. Niezaspokojone seksualnie kobiety nie chciałaby zmagać się ze schorzeniami powyżej. Ba żadna z kobiet nie chciałaby. No to może warto, pomyśleć o profilaktyce i jednoczesne wykorzystać łóżko nie tylko do spania. Podsumowując, wygląda na to, że to faceci stworzyli zołzy, ale nie oszukujmy się w wielu przypadkach było nam to na rękę. A może to my same zaniedbujemy swoje życie seksualne? Wina pewnie leży gdzieś po środku. Co zatem zrobić by nie doszło do wdowiej choroby? Czy rozwiązanie rzeczywiście jest takie proste?

Jeśli podoba Ci się co robię to:

  • subskrybuj
  • daj łapkę w górę
  • udostępnij

Po prostu wciśnij coś, żebym wiedziała, że naprawdę Wam się podoba. Dla Ciebie to tak niewiele, a dla mnie motywacja do działania.

Dzięki wielkie 🙂

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl