Związek

Seks na zgodę

 

Seks na zgodę

Jeśli podczas kłótni Ty i Twój facet chcecie tylko postawić na swoim, a nie rozwiązać problem, to oboje przegracie. Jak więc się spierać, aby na koniec znów grać razem w zwycięskiej drużynie?

Seks na zgodę
Kadr z filmu „Niewierna”

 

Przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie czy próbujesz doprowadzić do rozwiązania problemu czy za wszelką cenę do swoje zwycięstwa? Jeśli już wiesz, że ta kłótnia nie prowadzi do niczego dobrego to może warto odłożyć na bok negatywne emocje, od których aż Cię trzęsie, oraz ten drobiazg, od którego rozpoczął się wasz coraz gorętszy spór. Może warto wykorzystać to napięcie w nieco przyjemniejszym celu? Kto ostro się kłóci, nie tylko ma ochotę na seks z partner, ale również kocha namiętniej.

Seks po kłótni służy rozładowaniu napięcia nagromadzonego podczas sprzeczki. Dzieje się tak dlatego, ponieważ po burzy człowiek zazwyczaj pragnie bliskości swojego partnera i porozumienia. A czy można być bliżej siebie niż podczas seksu? Zazwyczaj to mężczyzna inicjuje tego rodzaju porozumienie. Męska natura nie potrzebuje romantycznych uczuć, a wściekłość i agresja bardzo często są odpowiednim bodźcem by go podniecić.

Takie słodkie pojednania to dobry sposób by seks małżeński przestał być nudny. Każdy związek szczególnie z dłuższym stażem zagrożony jest przez monotonie i rutynę dnia codziennego. Zgodnie z powiedzeniem  „zgoda buduje, niezgoda rujnuje” wydawać by się mogło, że kłótnie w związku nie są wskazane. Jednakże ludzie którzy tłumią swój gniew, negatywne emocje i za wszelką cenę dążą by nic nie zakłóciło harmonii ich związku, tak naprawdę wbijają sobie gwóźdź do trumny.

Emocje nawet te negatywne muszą znaleźć ujście, tylko wtedy jesteśmy w stanie normalnie, zdrowo funkcjonować. A jeśli tą energie odpowiednio ukierunkujemy to z pewnością wyjdzie korzystnie dla związku. Bowiem gdzie „talerze fruwają w powietrzu” tam ochota na seks jest większa, a miłość bardziej namiętna.

Kłótnia wprawdzie wyzwala napięcie i inicjuje, a wręcz skłania do ognistego seksu. Trzeba jednak pamiętać, że seks choćby najbardziej namiętny nie jest rozwiązaniem rzeczywistych problemów. To jak tabletka od bólu głowy likwiduje skutek, a nie przyczynę. Dlatego uczmy się negocjacji w związku, korzystając ile wlezie z seksu by łatwiejsze było porozumienie.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl