Związek

Seks to zdrowie!

 

Seks to zdrowie, no niech każdy to powie…

Seks to zdrowie – to powiedzenie ma swoich sprzymierzeńców, jak i przeciwników. Bo przecież można umrzeć z pragnienia i głodu, ale jeszcze żaden człowiek nie umarł z baraku seksu.

Zarówno lekarze jak i psychologowie są jednak zdania, że długotrwała wstrzemięźliwość nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia szczególnie psychicznego. Zmysłów nie można spętać kajdanami i nie da się ich wyciszyć. Osoba pozbawiona seksu nie tylko staje się znerwicowana ale również nieprzyjemna dla środowiska. Szczególnie jeśli wstrzemięźliwość trwa długo i jeśli nie dochodzi do samo zaspokojenia pojawiają się zaburzenia hormonalne, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych zmian w funkcjonowaniu jajników lub jąder. Nie bez powodu mówi się, że jeśli narządy nie są używane to zanikają.

"Oczy szeroko zamknięte"
„Oczy szeroko zamknięte”

 

Z potrzebami bywa różnie, są kobiety które maja ochotę na współżycie raz dziennie. Ale są także mężczyźni odczuwający pociąg raz w tygodniu lub odwrotnie. Pewne jest także, że mężczyźnie trudniej jest zapanować nad zmysłami. W tej kwestii kobiety maja przewagę, umieją bowiem odpowiednio zhierarchizować swoje potrzeby i potrafią zepchnąć seks na dalszy plan. Tak jest zawsze bez względu na to czy seks jest dla nich obowiązkiem, przyjemnością, pasją czy zawodem.

Jednakże są ludzie, którzy nie mogą z różnych przyczyn uprawiać seksu przez dłuższy czas. Wówczas natura radzi sobie sama. U mężczyzn, którzy zbyt długo przebywają w izolacji pojawiają się tzw. „wilgotne sny” – fantazje erotyczne, wywołujące wytrysk nasienia. U kobiet fantazje seksualne prowadzą do orgazmu z typowymi reakcjami organizmu.

Dlaczego seks to zdrowie?

Seks niesie ze sobą wiele przyjemności, co za tym idzie ma ogromny wpływ na poprawę nastroju. Regularne zbliżenia seksualne wpływają pozytywnie na kondycje psychiczną, rozładowują napięcie i stres, a także wzmacniają odporność organizmu. Dzieje się tak ponieważ w trakcie uprawiania seksu wydziela się serotonina potocznie zwana hormonem szczęścia, która jest odpowiedzialna za pogodny nastrój i dobry humor.

Seks także jest odpowiedzialny za bliskość między partnerami. Jego brak powoduje oziębienie relacji, jednakże regularne zbliżenia mają nieoceniony wpływ na budowę więzi i cały związek. Dzięki współżyciu partnerzy zbliżają się do siebie, są bardziej czuli, otwarci, poznają lepiej swoje emocje, reakcje i ciała.

Kolejne być może mniej znane zalety uprawiania seksu to działanie przeciwbólowe. W trakcie stosunku wydzielają się endorfiny, które są naturalnymi substancjami łagodzącymi ból. Następuje dotlenienie mózgu , które z kolei ma korzystny wpływ na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Podczas stosunku angażowane są niemalże wszystkie mięśnie. Ponadto zwiększa się częstotliwość i siła skurczów serca w konsekwencji wspierany jest układ krążenia, a także spalane są kalorie. Jeśli chcesz schudnąć aktywny seks pomoże ci się pozbyć nawet 400 kalorii podczas jednego stosunku.

Jaki z tego morał?

Oczywiście, że seks to samo zdrowie!

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl