Związek

Seks, a emocje

 

Seks, a emocje

Całe nasze życie to nie tylko bagaż doświadczeń, ale również emocji. Nikt z nas nie jest doskonały, borykamy się wciąż z problemami, popełniamy błędy, rozterki to nasi towarzysze. Wciąż dylematy; uprawiałeś wirtualny seks na czacie i masz ogromną ochotę umówić się na pierwszą randkę, a może masz wyrzuty wobec swojego partnera, już nie raz udawałaś orgazm i nie wiesz  w którą stronę pójść, czy tkwić w miejscu, a może coś zmienić?

Seks, a emocje

Jak rozwiązywać dylematy?

 1. Dylematy polegają na stawaniu przed trudnym wyborem, musisz więc uświadomić sobie, jaką masz alternatywę  czy jest może trzecie lub czwarte wyjście, dotąd nie brane przez ciebie pod uwagę.
 2. Musisz sobie uświadomić konsekwencje każdego rozwiązania.
 3. Rozmawiaj na ten temat z kimś trzecim, np. z osobą zaprzyjaźnioną lub psychoterapeutą.
 4. Jeśli już się zdecydujesz na którąś z opcji, konsekwentnie ją realizuj nie cofaj się ani nie wahaj.

 

Rozpoczynanie trudnych rozmów;

 • Rozmawianie ze swoim partnerem lub partnerką o problemach czy niedopasowaniu seksualnym może być trudne.

 

 • Wybierz miejsce i czas, kiedy nikt nie będzie Wam przeszkadzał.

 

 • Zawsze mów w pierwszej osobie.

 

 • Mów myślę, albo czuję, zamiast zaczynać zdanie od słowa „Ty”

 

 • Użycie pierwszej osoby sprawia wrażenie osobistej wypowiedzi, natomiast użycie drugiej osoby może brzmieć oskarżycielsko. Takie podejście umożliwi Twojemu partnerowi lub partnerce bardziej obiektywny odbiór.

 

 • Nie daj się zbić z tropu, ani zbyć jeśli twój partner powie: „nie mam ochoty o tym rozmawiać”. Powiedz, że jesteś już w takim punkcie, że np. niepewność lub stres powodują, że po prostu musisz o tym porozmawiać .

 

 • Technika „wody kapiącej z kranu” zdaje egzamin wówczas, gdy partner nie chce udzielić jasnych odpowiedzi na twoje pytania. Polega ona na powtarzaniu tego samego wielokrotnie różnymi sposobami, dopóki nie poczujesz, że odpowiedź właściwie już została udzielona. Możesz np. powiedzieć; „wiem, że to trudne, ale czy możesz mi wytłumaczyć to jaśniej?” , po czym powiedz znowu: „musisz to ze mną omówić, bo nie mogę tego zrozumieć”. Powtarzaj różne wersje swojego pierwszego pytania, dopóki cię to dokądś nie zaprowadzi.

 

 • Spokojnie zapewniaj partnera lub partnerkę, że nie będziesz go lub jej krytykować ani się gniewać, jeśli on, lub ona, odkryje swoje prawdziwe uczucia.

 

 • Dodawaj odwagi partnerowi luz partnerce. Powtarzaj, że oceniasz ją, lub jego, bardzo wysoko. Zależy ci , żeby w waszym związku wszystko się dobrze układało, i dlatego właśnie czujesz potrzebę przeprowadzania tej rozmowy.

 

 • Postaw siebie jako wzór, odsłaniając niektóre własne wątpliwości i czułe miejsca.
Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl