Emigracja

Samochody z Europy nielegalne w UK!

 

Samochody z Europy nielegalne w UK!

Przyjechałeś na wyspy samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych? Jeździsz nim do pracy, na zakupy, używasz go od dłuższego czasu? Lepiej zastosuj się do nowych wytycznych, albo policja zabierze Ci auto! O tym co trzeba zrobić by uniknąć kłopotów informuje Polski Zespół Policji w Leicester.

 

Samochody z Eoropy

 

W związku ze sporą ilością zapytań odnośnie używania pojazdów na nie-brytyjskich tablicach rejestracyjnych, postanowiliśmy zasięgnąć porady od kolegów z Ruchu Drogowego oraz DVLA I przekazać Wam poniższe informacje, które wynikły ze zmiany przepisów :

– DVLA nie wyrazi zgody na wykupienie taxu na pojazd, który nie ma angielskich tablic rejestracyjnych, dlatego też osoby, które zamieszkują w Wielkiej Brytanii mają obowiązek przerejestrowania pojazdu – wówczas jeśli chodzi o pojazd, to należy zmienić liczniki z kilometrów na mile oraz przełożyć światła – wtedy trzeba zgłosić się do DVLA, które wyśle formularze do wypełnienia aby przerejestrować pojazd, oraz opłacić tax – nasz pojazd wymagał będzie zrobienia MOT’u (a później rocznego odnawiania) oraz opłacenia ubezpieczenia (firmy na terenie Wielkiej Brytanii)

Możliwość używania pojazdu przez 6 miesięcy po przyjeździe do UK jest już nieaktualna, a Policja ma możliwość sprawdzenia kiedy wjechaliśmy do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy. Policja w Leicester współpracuje z innymi województwami (shire), oraz organizacjami jak Border Agency, Porty Promowe i Eurotunnel, Home Office, Immigration Agency, Driving Standards, Trading Standards oraz Policja z innych państw. Aktualnie Policja w Wielkiej Brytanii kontynuuje międzynarodową akcje op. Trivium, w której targetem są pojazdy na nie-angelskich tablicach oraz pojazdy wzbudzające podejrzenie. Policja ma prawo zabrać nam pojazd, a koszty odzyskania są bardzo wysokie. Wówczas nie wolno nam się poruszać tym pojazdem aż do przerejestrowania, a jedyna trasę, która możemy przebyć to z miejsca zamieszkania do odprawy celnej (jeśli chcemy zabrać pojazd do naszego kraju). Zdjęcia poniżej pochodzą z międzynarodowej akcji zwanej Op.Trivium z terenu Wielkiej Brytanii.

Pozdrawiamy Polski Zespół Policji w Leicester

źródło: https://www.facebook.com/PolskaPolicjaWLeicester

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl