Kulinarnie

Ptasie mleczko w wersji light

 

Ptasie mleczko w wersji light

Ptasie mleczko w wersji light to fantastyczny lekki deser z myślą o tych, którzy odmawiają sobie wszystkiego i liczą kalorie. Deser przygotowałam z trzech składników to połączenie jogurtu z galaretką, dzięki temu jest lekki, puszysty niczym ptasie mleczko, choć nie zawiera czekolady jak ptasie mleczko to jest równie pyszny. Świeże owoce zdecydowanie sprawiają, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny, smaczny i zdrowy. Polecam

Ptasie mleczko w wersji light1

Składniki na 4 pucharki:

  • 300 ml jogurtu naturalnego
  • 1 galaretka agrestowa
  • 1 galaretka o smaku mango
  • 1 świeży ananas
  • 4 truskawki

 

Ptasie mleczko w wersji light3

Przygotowanie:

Galaretkę agrestową, (która jest na 500 ml) rozpuścić w 250 ml gorącej wody i odstawić do wystygnięcia.

Galaretkę o smaku mango, (która jest przewidziana na 500 ml) rozpuścić na 350 ml gorącej wody i odstawić do wystygnięcia.

Ananasa obrać, podzielić na krążki, a potem na drobne części, truskawki opłukać pod bieżąca wodą.

Letnią galaretkę agrestową połączyć z jogurtem i wymieszać rózgą. Rozlać do pucharków i odstawić do lodówki do lekkiego stężenia, To trwa tylko chwilę 10-15 minut i można rozlać do pucharków kolejną galaretkę, tym razem o smaku mango. Ponownie odłożyć deser do lodówki na 4 godzinki i udekorować owocami. Gotowe!

Smacznego!

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl