Kulinarnie Samo życie

Jak przechowywać sery dojrzewające?

 

Jak przechowywać sery dojrzewające?

 jak przechowywać sery dojrzewające

Polacy kochają sery. I to nie tylko tradycyjne, żółte. Coraz częściej bowiem sięgamy po nowe gatunki, szczególnie pleśniowe sery podpuszczkowe. Aby zachowały one pełnię smaku i aromatu, muszą być odpowiednio przechowywane. Jan Niezbędny podpowiada, jak zrobić to najlepiej.

   Pleśniowe sery podpuszczkowe to sery dojrzewające, które muszą oddychać. Nie powinniśmy ich zatem przechowywać w plastikowych torebkach. Należy owinąć je luźno w papier pergaminowy tak, aby zapewnić obieg powietrza. W tym celu doskonale sprawdzi się papier do pieczenia, np. marki Jan Niezbędny. Jest on idealny do pakowania nie tylko serów, ale także wędliny i ciasta.

                Optymalna temperatura do przechowywania serów dojrzewających to ok.  5°C, więc w lodówce trzymajmy je na niższych półkach. Najlepiej w bliskości produktów zawierających wilgoć, jak na przykład warzywa. Dzięki temu ser będzie wolniej wysychał.

                Pamiętajmy także, że sery podajemy zawsze w temperaturze pokojowej. Powinniśmy je zatem wyjąć z lodówki na min. 30 min przed podaniem – nabiorą wtedy pełnego aromatu i smaku.

 www.janniezbedny.pl

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl