Zdrowie i Uroda

Pozytywne aspekty picia piwa

 

Pozytywne aspekty picia piwa

Pozytywne aspekty picia piwa. Do dziś pewnie wielu z Was uważało, że jedyną zaletą picia piwa jest jego niepowtarzalny, lekko gorzkawy smak. A tym czasem okazało się, że piwo ma również właściwości prozdrowotne. To nie żart, to fakt! Potwierdzili to naukowcy, którzy odkryli aż 7 korzyści płynących z picia piwa.

Oczywiście ważne by we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek. Jednakże tym razem jak najdzie Cię ochota na wypicie piwa. To pij je z czystym sumieniem na zdrowie!

Pozytywne aspekty picia piwa
Fot. Pixabay

1 Piwo może zwiększyć gęstość kości

Różne badania wykazały, że piwo ma zwiększona zawartość krzemu. Przyczynia się to do połączenia mięśni i tkanki kostnej, a także zwiększa gęstość kości. Szczególnie ciemne piwo charakteryzuje się wysoką zawartością silikonu (krzemu). Zatem umiarkowane picie ciemnego piwa działa profilaktycznie zapobiegając osteoporozie.

2 Piwo może zmniejszyć poziom cholesterolu

Naukowcy odkryli, że spożycie piwa przyczynia się do zwiększenia odsetka zdrowego cholesterolu HDL w organizmie.

3 Piwo zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału

Wg amerykańskiego Harward University ponad 100 badań wykazało związek pomiędzy umiarkowanym spożyciem piwa i zmniejszonym od 25 -40% ryzykiem wystąpienia zawału serca. Dlatego jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego serca, nie żałuj sobie od czasu do czasu szklaneczki zimnego pia do obiadu.

4 Cukrzyca typu drugiego

Również w tym przypadku spożywanie piwa jest prozdrowotne. Gdyż wykazano, iż spożywanie piwa zapobiega powstaniu tej choroby.

5 Piwo zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych

Przeprowadzone badania wykazały, że ryzyko powstania kamieni nerkowych zmniejsza się nawet o 40%, jeśli wypijasz 1 butelkę piwa dziennie.

6 Rak prostaty

Przez lata szereg badań potwierdził dobroczynny wpływ chmielu. Jednakże Niemieccy naukowcy dodatkowo odkryli, że zawarty w chmielu ksantohumol zabija komórki rakowe, raka prostaty. Jednocześnie starają się odkryć samodzielnie działanie ksantohumolu i zastosować go w badaniach nad rakiem.

7 Piwo chroni przed demencją

Oczywiście to brzmi dziwnie na początku: Alkohol przed demencją? Każdy, kto kiedykolwiek miał zaciemnienia, teraz pewnie kręcić głową z niedowierzaniem. Ale faktycznie pomaga, ksantohumol (powyżej) również pomaga w zapobieganiu stresu oksydacyjnego. Jest to jeden z czynników sprzyjających demencji w starszym wieku. Dlatego piwo (oczywiście w umiarkowanych ilościach) sprzyja poprawie kondycji mózgu.

 

Źródło artykułu znajduje się na tej stronie.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl