Samo życie

Polski Dzień Dziecka

 

Polski Dzień Dziecka

dzień dziecka w Polsce2

Dzień dziecka wprowadzony został w 1952 roku i obchodzony jest każdego roku 1 czerwca. Mimo, iż jest to święto międzynarodowe w wielu krajach jest nieznane lub nie obchodzone. W innych bardzo różni się od  polskiego świętowania, że względu na tradycje, religię i kulturę danego kraju. Istnieje wiele krajów w których Dzień Dziecka kojarzony jest z Dniem Praw Dziecka ustanowionym przez ONZ i obchodzony jest 20 listopada.

Francuzi i Włosi z tej okazji mają bardzo piękną, rodziną tradycję i święto zarazem. Przypada ono na dzień 6 stycznia, kojarzone jest ze Świętem Trzech Króli, jednocześnie jest to święto znane jako Dzień rodziny.

dzień dziecka w Polsce1

Rodzice podobnie jak w Polsce obdarowują swoje dzieci prezentami, spędzają ten czas razem, pieczone są ciasteczka z wróżbą specjalnie na tą okazje. Dodatkowo maluchy poza ciastem otrzymują koronę króla lub królowej.

Roześmiane dzieci to najpiękniejszy widok, każdy z nas wraca do beztroskich chwil z tamtego okresu. W myśl powiedzenia „wszystkie dzieci nasze są” przejmujemy się losem maluchów. Te niewinne, beztroskie istoty potrzebują miłości bezwarunkowej, troski i opieki. Tym bardziej, że w wielu zakątkach świata dzieciństwo wcale nie przebiega w różowych barwach. Dzieci wychowywane są w obliczu wojny i głodu.

dzień dziecka w Polsce

Bywają również sytuacje, kiedy krzywda dotyka dziecka tuż obok nas. Szczególnie w ostatnich latach bardzo rozwinęła się patologia, rodzice, opiekunowie znęcają się nad własnym potomstwem w wielu przypadkach dochodzi do zgonów.

Nie zamykajmy oczu na krzywdę najmłodszych, nie odwracajmy się bo to nie nasza sprawa! Wszystkie dzieci nasze są, pomyślmy o tym być może nasza interwencja lub wsparcie uchroni niejednego malucha przed cierpieniem.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl