Samo życie

Po trupach do celu!

 

Po trupach do celu!

Jak bardzo prawdziwe jest to powiedzenie? Czy należy traktować je, aż tak dosłownie?

Po-trupach-do-celu

Znaczenie zawsze kojarzyło mi się z osiąganiem celu bez względu na wszystko. Faktycznie w tym przypadku moglibyśmy powiedzieć, że cel uświęca środki. Jednakże co możemy powiedzieć o roznegliżowanych kobietach pozujących do zdjęć, gdzie tłem przewodnim jest trumna?  Moi drodzy by zrozumieć o czym mówię musicie to zobaczyć na własne oczy.

Dziś serfując w Internecie, gdy na to wpadłam, nie mogłam uwierzyć, że to dzieje się naprawdę…

Mogę zrozumieć, że Pani znana jako polska Angelina Jolie próbuje stanąć na rzęsach, by wreszcie zwrócić na siebie uwagę. Jak sama podkreśla we fragmencie reklamy „…trumny mega kontrowersja, tak? „  Co jeszcze jesteśmy w stanie zrobić, by zabłysnąć w świetle reflektorów ?

Z drugiej strony, na filmiku widzimy, podejrzewam, właściciela firmy, który wpadł na ten nieziemski pomysł, aż chce się powiedzieć z piekła rodem. Ukazuje nam barwny kalendarz reklamując swoje trumny w najlepszym świetle w otoczeniu pięknych modelek. Pierwszą rzeczą która przyszła mi do głowy, to wyobraziłam sobie tegoż mężczyznę pogrążonego w bólu po śmierci bliskich, trzymającego w ręku kalendarz, by dokonać wyboru trumny. Hmmm pytanie, czym będzie się sugerował: z jakiego drewna jest ta trumna, ile kosztuje, czy też może czy prezentuje się na niej blondynka czy brunetka? A może jeszcze inny scenariusz, teraz tylu ludzi odchodzi w niespodziewanych okolicznościach np. w pracy, to może by taki kalendarz dołączyć do wiązanki z kondolencjami. Niech sobie rodzina popatrzy, co to za różnica, czy wybiera się trumnę, czy auto wyścigowe, skoro zarówno w jednym jaki drugim miejscu możemy ujrzeć piękne modelki. Powinniśmy podsunąć właścicielowi pomysł, by robił reklamę trumien z zabawkami, przecież rodzice po śmierci dziecka o niczym innym nie marzą, jak by przy okazji śmierci dziecka dokonywać zakupu trumny sugerując się wyborem pluszaka. Zachwyceni powiedzą, o kupmy taką, nasz synek tak bardzo kochał Kubusia. Odszedł od nas ktoś naprawdę bliski, pragniemy pożegnać go godnie, mimo bólu jaki czujemy po stracie. Nie każdego stać na trumny ze złota i pogrzeb jak u księżnej, ale by oddać hołd zmarłemu i pożegnać się z nim, nie zawsze jest potrzebny przepych i nagie modeliki. Sama straciłam w swoim życiu wiele osób, doświadczyłam jak potężny jest ból, który nas wszechogarnia. Nasz umysł, nasze ciało, tracimy nad wszystkim kontrolę, niejednokrotnie bliscy dopełniają za nas formalności bo nie jesteśmy w stanie stawić temu czoła. Być może intencją pana było, by rozweselił nas taki kalendarzyk…

Dla mnie wykazał się ogromnym brakiem szacunku dla swojej profesji, to niemalże zakrawa na nekrofilię, dobrze, że jeszcze modelki nie udają zmarłych…

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl