Samo życie

Pisanki wielkanocne

Pisanki
 

Oryginalne pisanki wielkanocne, które z łatwością zrobisz w domu.

Wielkanoc już za kilka dni jeśli jeszcze nie macie pomysłu jak ozdobić jajka na Wielkanoc, to mam dla Was dwie ciekawe propozycję. Jajka wyglądają nietuzinkowo, każde jest oryginalne, a metoda bardzo prosta. 

 

pisanki wielkanocne

Celem tej techniki jest to, aby osiągnąć efekt monochromatyczny z jednego koloru, wówczas nasze pisanki będą naprawdę efektowne i marmurkowe. Oczywiście można wypróbować inne kolory, a nawet je pomieszać, na pewno efekt będzie niepowtarzalny.

pisanki wielkanocne

 

Potrzebne składniki:

  • gumowe rękawice
  • pojemnik z tworzywa sztucznego
  • ciemnoniebieski lakier do paznokci
  • białe jajka, wcześniej ugotowane na twardo
  • patyczek do mieszania
  • woda w temperaturze pokojowej
  • zmywacz do paznokci

 

Krok 1 – Napełnić pojemnik do 3/4 objętości wodą i wlać trochę lakieru do paznokci.

Krok 2 – Wymieszać delikatnie patykiem. Na wodzie powstanie marmurkowy wzór.

Krok 3 – Założyć rękawice i zanurzyć delikatnie całe jajko w wodzie, tak by by wzór z powierzchni oblepił je z każdej strony.

Krok 4 – Wyjąć jajko i pozostawić do wyschnięcia by nie uszkodzić powstałego wzoru. Można do tego celu użyć kawałek styropianu i szpileczki jak na zdjęciu poniżej.

pisanki wielkanocne

 

Kolejna metoda polega na spryskaniu jajek złotym sprejem. Pisanki wielkanocne w kolorze złota są równie zachwycające. Można pomalować same wydmuszki i wykorzystać je by przygotować nietuzinkową ozdobę wielkanocnego stołu. A jeśli do wydmuszki wlejemy troszkę wody i umieścimy konwalie, stworzymy bajeczne mini wazoniki. Polecam!

 

Źródło

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl