Zdrowie i Uroda

Pielęgnacja oczu

pielęgnacja oczu
fot. Pixabay
 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja oczu?

Oczy – znajdują się w nich receptory najważniejszego z pięciu zmysłów – wzroku. Grożą im urazy, zmęczenie, choroby i niestety zużycie. Są również ważnym elementem naszej urody. Odzwierciedlają przemęczenie, smutek, nieprzespane noce. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja oczu by cieszyć się nimi i zachować jak najdłużej piękny wygląd.

pielegnacja oczu

Oświetlenie i pielęgnacja

By zapobiegać pogorszeniu wzroku od najmłodszych lat trzeba się uczyć jak należy pielęgnować oczy. Prawidłowo oświetlać warsztat pracy. Co jest bardzo istotne dla praworęcznych światło powinno padać zawsze z lewej strony, a dla leworęcznych odwrotnie. Czytać należy na siedząco, a książka powinna być pod kątek 60°. By nie powodować przemęczenia oczu co kilka kwadransów wymagana jest przerwa. Szczególnie u osób, które często używają komputera. Nadmierne i długotrwałe wytężanie wzroku bardzo go osłabia i dochodzi do ogólnego przemęczenia. Dodatkowo podczas skupiania wzroku przestajemy mrugać i dochodzi do wysuszenia i osłabienia spojówek. Pomocne będą krople nawilżające.

Na własnym przykładzie doświadczyłam, niemalże całkowitego rozmycia obrazu. Sądziłam, że z upływem lat pogarsza mi się wzrok. Oczywiście zużycie wzroku również jest bardzo istotne. Jednakże w moim przypadku oczy były strasznie przemęczone. Wystarczyło po każdych 20 minutach pracy przy komputerze zrobić tyle samo przerwy. Moje oczy od razu poczuły się lepiej.

Równie istotne jest oświetlenie, szkodliwe dla oczu są jarzeniówki, oświetlenia halogenowe, a także promienie słoneczne. W słoneczny dzień powinno się używać okulary przeciwsłoneczne. By chronić oczy, powinno się również unikać pomieszczeń zakurzonych, zapylonych i zadymionych, a także zanieczyszczonej wody.

Zmęczone oczy:

Świeże powietrze działa orzeźwiająco również na oczy, dlatego należy jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie w którym przesiadujemy. A jeśli to nie pomaga, ulgę przyniesie chłodny kompres z herbaty albo świetlika. Taki zabieg zadziała relaksująco na nasze zmęczone oczy.

Demakijaż oczu

W pielęgnacji skóry okolic oczu bardzo ważny jest dokładny i codzienny demakijaż, który należy wykonywać, używając odpowiednich preparatów. Mogą to być mleczka, śmietanki, dwufazowe płyny do demakijażu oczu czy płyny micelarne. Są one bowiem łagodne i nie podrażniają oczu. Najlepiej, by te produkty zawierały jak najwięcej substancji nawilżających. Podczas usuwania makijażu nie wolno pocierać powiek i rozciągać skóry wokół oczu.

Pielęgnacja oczu – kosmetyki do oczu

Jeśli zależy ci aby szybko poprawić kondycję skóry wokół oczu koniecznie zastosuj pielęgnacyjne maseczki. Kosmetyczne maseczki do pielęgnacji okolic oczu w postaci kolagenowych płatków z dodatkiem np. mikronizowanych alg, ekstraktu z kawioru, miłorzębu czy po prostu z ogórka skutecznie pomagą usunąć obrzęki, opuchlizny czy zwyczajnie odświeżyć te miejsca przed tzw. wielkim wyjściem. Ich efekt jest niesamowity, choć niestety często utrzymuję sie tylko kilka godzin. Dlatego warto aplikować je doraźnie, kiedy chcemy naprawdę zrobić wrażanie.

Działanie kosmetycznych maseczek do pielęgnacji okolic oczu:

  • silnie nawilżają i przyspieszają usuwanie toksyn
  • napinają skórę oraz wygładzają zmarszczki
  • rozjaśniają cienie
  • likwidują obrzęki

 

Atrakcyjniej w okularach…

Wiele osób z wadą wzroku powinna nosić okulary. Dalekowidz, który źle widzi z bliska powinien nosi okulary plusowe, zaś krótkowidz, osoba mająca problem z ostrością oddalonych przedmiotów powinna nosić okulary minusowe. Jest jeszcze jedna grupa ludzi, która powinna nosić okulary. Mianowicie osoby u których wadą wzroku jest astygmatyzm. Jest to rodzaj ułomności układu optycznego oka, który sprawia, że widzimy nieostro i odrobine inaczej niż inni ludzie. Dla tych osób przewidziane są szkła cylindryczne.

Mimo wady wzroku, niekiedy trudno przekonać się do noszenia okularów. Strach przed złym wizerunkiem powoduje dyskomfort w widzeniu. Tym czasem dobrze dobrane do kształtu twarzy okulary mogą nadać jej bardziej atrakcyjny i interesujący wygląd.

Twarz prostokątna – tu zastosowanie będą miały grube i owalne lub kocie oprawki, sprawią, że twarz optycznie będzie wyglądała na krótszą dzięki temu bardziej atrakcyjną.

Twarz okrągła zmienia się nie do poznania w oprawce o linii wznoszącej się, a także w okularach które wydłużą i wyszczuplą twarz: kwadratowych, prostokątnych, o prostym kształcie.

Twarz trójkątna – będzie dobrze wyglądać w okularach wydłużonych, zaokrąglonych, o kształcie motyla, patentki i półpatentki (okulary bez oprawki wokół szkieł lub z częściową oprawką).

Twarz kwadratowa – potrzebuje wysmuklenia i zaokrąglenia ostrych rysów, co zapewniają okulary o kształcie okrągłym, owalnym, pilotek czy kocim.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl