Zdrowie i Uroda

Otyłość – rodzaje otyłości i walka z nią

 

Otyłość – rodzaje otyłości i walka z nią

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która stanowi coraz większy problem społeczny. Przyczyn otyłości może być wiele, choć za najczęstszą uważa się przejadanie. Spożywanie większej ilości pokarmu niż jest zapotrzebowanie organizmu. Niektórzy nawet twierdzą, że w przyszłości otyłość może przyjąć rozmiar epidemii. Dlatego bardzo ważne by wciąż podejmować wyzwania, walki z otyłością.

Otyłości jest kilka rodzajów. To jeden z powodów dlaczego u różnych osób, tłuszcz zbiera się w różnych miejscach. Nauka zdefiniowała sześć rodzajów otyłości powodowanych różnymi czynnikami. Wszystkie przedstawione na zdjęciu poniżej. Zobacz do której grupy należysz i jaki prowadzić styl życia. Dowiesz się jak rozwiązać swój problem z otyłością.

otyłość

Otyłość – rodzaje otyłości i walka z nią

  1. Powodowana jedzeniem

Ten rodzaj otyłości jest najpowszechniejszy na świecie. Powodowany jest nadmiernym spożywaniem cukru i tłustego jedzenia. By pozbyć się tłuszczu, ćwicz przynajmniej pół godziny dziennie.

2. Powodowana stresem

W tym przypadku otyłość powodowana jest stresem, wywołują ją leki i depresja. Ludzie cierpiący na depresje często „leczą” się słodyczami. Najważniejsze jest zachowanie i podejmowanie się zajęć odstresowujących. Pomocna jest również terapia z psychologiem

  1. Powodowana glutenem

Na ogół występuje u kobiet w okresie dojrzewania, podczas menopauzy lub zaburzeń hormonalnych. Ważne jest by unikać długiego siedzenia, papierosów, alkoholu i koniecznie ćwiczyć z ciężarkami.

  1. Powodowana powolnym metabolizmem

Ludzie z taką otyłością, brzuszną często czują się wzdęci jak balon, który zawiera cały tłuszcz. Najbardziej dotyka to osób spożywających alkohol lub z trudnościami z oddychaniem. Powinno się zrezygnować ze złych nałogów i skupić się na diecie bogatej w owoce i warzywa.

  1. Powodowana krążeniem

Jest to na ogół genetycznie dziedziczona otyłość, i może występować u kobiet w ciąży i osób podatnych na puchnięcie nóg. Należy być bardziej aktywnym, np. ćwiczyć, biegać po schodach, itp.

  1. Powodowana brakiem aktywności fizycznej

Ten rodzaj otyłości występuje współcześnie u każdego kto spędza 8 godzin dziennie siedząc. Należy trenować przynajmniej 3 razy w tygodniu  i zdrowo się odżywiać by temu zaradzić.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl