Zdrowie i Uroda

Ochrona przed letnim niebezpieczeństwem!

 

Ochrona przed letnim niebezpieczeństwem!

 

Ochrona przed letnim niebezpieczeństwem
Fot. Pixabay

 

Ochrona przed letnim niebezpieczeństwem – czyli porady jak możemy cieszyć się wszystkimi urokami lata nie narażając naszego zdrowia na jego niebezpieczne skutki.

  • Do najważniejszych rzeczy należy odpowiednie nawadnianie naszego organizmu. 2l wody to jest naprawdę minimum by ustrzec nas przed odwodnieniem. O tej porze roku nasz organizm bardzo szybko się odwadnia, nieustannie się pocimy, skóra naszego ciała jest bardzo nagrzana, od tego już tylko krok do omdleń czy osłabienia. Warto mieć przy sobie zawsze butelkę wody nie tylko do napicia, ale również po to by móc schłodzić kark lub twarz.
  • Kolejna rzecz to osłona głowy. Czasami porażenie słoneczne jest nieodwracalne w skutkach, szczególnie jeśli chodzi o nasze maleństwa. Udar słoneczny jest bardzo niebezpiecznym zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia, dlatego koniecznie musimy pamiętać o nakryciu głowy przebywając na słońcu. Dzieci bezwzględnie o tej porze roku nie powinny na dworze bawić się bez czapeczki z daszkiem.

 

OCHRONA-PRZED-LETNIM-NIEBEPIECZEŃSTWEM-1

  • Ochrona skóry. Ten zabieg jest konieczny,  ale również bardzo przyjemny. W domu często bardzo trudno jest nam się doprosić naszych partnerów o wtarcie w nas balsamów. Za to przy wspólnym wypadzie na plażę działa to nieco inaczej. Wiele osób pragnie cieszyć się zdrową opalenizną –  by tak było konieczne jest rozsądne opalanie. Przede wszystkim musimy używać  kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Nie bójmy się używać kremów z wysokimi filtrami UFA, UFB; one nie zapobiegną opaleniźnie, tylko zapewnią nam zdrowy kontakt ze słońcem. Kiedy opalamy się na plaży, konieczne jest wielokrotne używanie kremów. Po pierwsze, korzystając z kąpieli wodnych spłukujemy ze skóry środek ochronny, po drugie krople wody na naszej skórze działają jak szkło powiększające jeszcze bardziej potęgując promienie słoneczne.  Równie ważną rzeczą jest umiar! Nie fundujmy sobie całego dnia bezczynnego leżenia w słońcu, a co gorsze drzemki na plaży. Opalać powinniśmy się stopniowo zaczynać od niedługiego czasu na słońcu i w miarę potrzeby go zwiększać, niż ryzykować wizytę w szpitalu.
  • Spędzając lato w różnych ośrodkach, wieczorami w ogrodzie, czy zalesionych terenach pamiętajmy o insektach. Naprawdę dobrze jest się wyposażyć w preparaty odstraszające komary i inne insekty, których ukąszenia są przykre w skutkach. Dobrze jest również mieć preparaty zmniejszające takowe skutki, użycie ich zmniejszy obrzęk i uczucie swędzenia. Zarówno w sklepach jak i aptekach jest mnóstwo preparatów i z całą pewności każdy znajdzie coś dla siebie.

 

żel-przeciw-insektom

 

Wszystkie rady mogą być bardzo pomocne by w pełni cieszyć się latem, nie mniej jednak mimo naszym staraniom i  tak czasem dochodzi do poparzeń skóry czy zmęczenia słonecznego.

Więc mam dla Państwa kilka porad jak możemy domowym sposobem pomóc sobie przy delikatnych poparzeniach i letnim zmęczeniu.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl