Zdrowie i Uroda

Nie uwierzysz jak można zatrzymać wypadanie włosów?

Nie uwierzysz jak można zatrzymać wypadanie włosów
Betty pisze
 

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że wypadanie włosów może być katastrofalne, zwłaszcza jeśli dotyczy kobiety. Tym bardziej, że od zawsze włosy uważano za atrybut kobiecości i przyjęło się za pewnik, że one po prostu są. Nie ważne jakie, długie czy krótkie, cienkie czy grube ale są. Właśnie dlatego może to być traumatyczne, gdy włosy które uważamy za oczywiste nagle zaczynają znikać.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów może być wiele; jedną z najbardziej popularnych jest oczywiście stres ale także geny, proces starzenia się, jak i menopauza. Przychodzi taki moment, zauważamy że włosy stają się coraz cieńsze i słabsze. Zmniejsza się objętość, widać coraz więcej skóry głowy. Tak było ze mną, już po 30-tce zauważyłam, że moich włosów zaczęło ubywać. Próbowałam wszystkiego, najdroższych wynalazków jakie pojawiały sie na rynku. Zarówno tych przepisywanych przez lekarzy jak i takich rozprowadzanych przez network. Wszystko na nic, z roku na rok było ich coraz mniej.

Czy można zatrzymać wypadanie włosów?

Nie mogłam czekać na cud, szukałam jakiegoś rozwiązania. Podałam się badaniom, które miały stwierdzić czy moje cebulki włosów wciąż są jeszcze żywe i czy mogą wyrosnąć z nich włosy. Wierzcie mi to bardzo ważne badanie, mnóstwo firm wymyśla cudowne środki, które próbują nam wcisnąć. Nawet jeśli one faktycznie są takie rewelacyjne, a straciliśmy już cebulki lub te które posiadamy są obumarłe to wszystko na nic. Takiej magii nie ma, włosy nie urosną jak nie mają z czego. To wyrzucone pieniądze w błoto.

Nie uwierzysz jak można zatrzymać wypadanie włosów
Betty pisze

Metody zapobiegające wypadaniu włosów

Odkryłam dwie innowacyjne terapie zapobiegające wypadaniu włosów. Pierwsza to ResurHair polega na laserowej stymulacji mieszków włosowych, a to zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje, zagęszcza i przyspiesza wzrost. Generalnie terapia ma na celu lepsze ukrwienie cebulki włosowej, a to przyczynia się do lepszej kondycji włosów i skalpu. Często jest łączona, jak w moim przypadku z PRP czyli terapia osoczem bogato-płytkowym. Przejrzałam mnóstwo zdjęć i w klinice widziałam się z ludźmi, którzy podali się zabiegom, byłam w szoku. Bez wahania poddałam się tym innowacyjnym metodom.

ResurHair jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne niestety to terapia, gdzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. W moim przypadku lekarz zasugerował naświetlania raz w tygodniu, przez godzinę, przez pół roku. Pierwsze efekty są widoczne po 6-8 tygodniach. Natomiast PRP zaczyna się od zwykłego pobrania krwi. Następnie specjalna maszyna odseparowuje z niej plazmę. Potem nieco mniej przyjemna część zabiegu, lekarz ostrzykuje plazmą głowę. Da się wytrzymać, ból jest do zniesienia, niemniej jednak do przyjemności to nie należy. Plus jest taki, że bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich zajęć i co najważniejsze niektórzy pacjenci pierwsze efekty w postaci gęstości włosów zauważyli już po pierwszej plazmie, a wstrzykuje się ją co 6 tygodni. Kolejna zaleta to taka, że to nasza własna krew, to co było we w nas wraca z powrotem w nieco zmienionej postaci.

Nadzieja umiera ostatnia

Przyznaję się, że z powodu wypadania włosów traciłam pewność siebie i czułam się bardzo niekomfortowo. To niczyja wina, a jednak dla kobiety to wstyd i zażenowanie. Odkąd poddałam się terapii jestem pełna optymizmu i nadziei. Wiem, że nie odzyskam, wszystkich włosów które straciłam, ale to które mi pozostały po zakończeniu terapii będą na tyle grube, że dadzą złudzenie nowej znacznie większej objętości.

Chciałam się z Wami podzielić moimi doświadczeniami bo wiem, jak bardzo dotkliwe może być wypadanie włosów, szczególnie dla kobiet. Facet ogoli się na łyso i często nie zawraca sobie tym głowy. Z nami, kobietami , jak zwykle to jest znacznie bardziej skomplikowane. Dlatego dziś głównie zwracam się do kobiet. Jeśli macie taki problem jak ja miałam, to wierzcie mi nie jesteście same. Poddajcie się badaniom, sprawdźcie czy ta terapia jest również dla Was. Na szczęście doczekałyśmy czasów, że utracie włosów naprawdę można przystopować, a te które są odbudować na tyle, że staną się piękne, silne i grube.

Zachęcam również do przeczytania wpisu o włosach dojrzałej kobiety.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl