Lifestyle

Nie mam już cierpliwości

cierpliwości
Betty pisze
 

Do niektórych ludzi brak mi cierpliwości, Tobie też? To koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wczoraj uświadomiłam sobie, że brak mi cierpliwości do chamstwa, braku szacunku, do ludzkiej głupoty, a nawet do braku szczerości. Nawet do lekarzy, którzy nie znając przyczyny dolegliwości zganiają wszystko na mój wiek. Całe życie człowiek się stara i jedyne na co może liczyć na pewno – to wielki kopniak w dupę 🙂 Może przykro to mówić, racja pisać to nawet nie mam cierpliwości do dziewczyn z którymi spotykają się moi synowie. Czasami ich głupota i arogancja mnie przerasta. To ja się staram, biegam, nadskakuje i na co mogę liczyć w zamian? Na to, że jak spadłam ze schodów to księżniczka widząc to, nawet swoich 4 liter nie ruszyła z fotela by zaoferować pomoc… Zapytać czy wezwać pogotowie, zrobić cokolwiek… No po co? Miałam to szczęście, że mąż był w domu bo w przeciwnym razie nie wiem jak długo leżałabym jak ta kłoda na podłodze.

A najważniejsze jest to, że mam dość ludzi, którzy mi mówią, że mam za duże oczekiwania, że się starzeję itd. Ludzie nie dajmy się ogłupić! Co tam po 40 czy przed 50. Jakbym miała 20 lat też byłabym wściekła jakby ktoś nie udzielił mi pierwszej pomocy. 3 lata spędziłam jako wolontariusz opiekując się ludźmi i nigdy nie przeszłam obok ludzkiego cierpienia. To zwyczajny ludzki odruch. Nie oczekuję by ktoś mi nadskakiwał, ale nie zniosę by ktoś mnie lekceważył, a już na pewno nie będę tolerować braku szacunku w moim domu. Czy to tak wiele? A z lekarzami no cóż jak jeden z drugim zamiast zrobić badania uśmiecha się głupkowato i zgania problem na wiek, to ja również śmieje im się w twarz.  Wiek to tylko liczba, czuje się młodo, czuję się świetnie, ba czuję się doskonale, oczywiście mentalnie, fizycznie gorzej hehe, a oni są od tego by zdiagnozować dlaczego coś jest nie tak.

cierpliwości
Betty pisze

Ostatnio wpadłam na mem z Meryl Streep, (tak na marginesie doskonała aktorka,) która urzekła mnie niesamowitym cytatem. Natychmiast sprawdziłam źródło by zobaczyć autora, którym jest Jose’ Micard Teixeira – doskonały portugalski mówca, autor książek i coach. Jego słowa idealnie opisują to co czuję i jestem pewna, że nie tylko ja. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć by móc głośno powiedzieć DOŚĆ, nie ma już do tego cierpliwości!

Cytat:

Nie mam już cierpliwości do pewnych rzeczynie dlatego, że stałam się aroganckaale po prostu dlatego, że osiągnęłam taki punkt w moim życiu, gdzie nie chcę tracić więcej czasu na to, co mnie boli lub mnie nie zadowala. Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.

Straciłam wolę do zadowalania tych, którzy mnie nie lubią, do kochania tych, którzy mnie nie kochają i uśmiechania się do tych, którzy nie chcą uśmiechnąć się do mnie. Już nie spędzę ani minuty dłużej na tych, którzy chcą manipulowaćPostanowiłam już nie współistnieć z udawaniemhipokryzjąnieuczciwością i bałwochwalstwemNie toleruję selektywnej erudycji, ani arogancji akademickiej.

Nie pasuję do plotkowaniaNienawidzę konfliktów i porównańWierzę w świat przeciwieństw i dlatego unikam ludzi o sztywnych i nieelastycznych osobowościachW przyjaźni nie lubię braku lojalności i zdradyNie rozumiem także tych, którzy nie wiedzą jak chwalić lub choćby dać słowo zachęty. Mam trudności z zaakceptowaniem tych, którzy nie lubią zwierzątA na domiar wszystkiego nie mam cierpliwości do wszystkich, którzy nie zasługują na moją cierpliwość.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl