Samo życie

Mężczyzna z klasą

mężczyzna z klasą
fot: Igor Mojzes - Fotolia.com
 

Mężczyzna z klasą, a może facet za którym wodzisz wzrokiem?

To temat aktualny i ponadczasowy, jak kobiecość płci pięknej.

Pan z klasą z kobiecej perspektywy. Każda z nas od razu jest w stanie odróżnić prostaka od dżentelmena. To właśnie za nimi ukradkiem wodzimy wzrokiem, zawsze zostaje zauważony, gdy przechodzi obok czujemy subtelną woń wody kolońskiej, zawsze wyprostowany, w nienagannym stroju, tajemniczy, z pewnym siebie wyrazem twarzy. To wszystko wydaje się takie oczywiste, a jednak całe mnóstwo mężczyzn nie ma pojęcia jak osiągnąć status dżentelmena. Grono osobników uważa, że jak ubiorą markowe ciuchy to już osiągnęli zamierzony cel. Bzdura! Facet z klasą to ubiór, choć oczywiście ma on ogromne znaczenie. To przede wszystkim styl życia. Cechują go ponadczasowe reguły, którymi mężczyzna się kieruje. Mimo upływu stuleci, pewne zasady pozostają niezmienne, a dostosowane  do współczesnych warunków kształtują obraz prawdziwego dżentelmena.

Kim wg mnie jest mężczyzna z klasą?

1. Prawdziwy mężczyzna zna swoją wartość – to jest jego sekret.

Nie ważne czy ma na sobie garnitur od Armaniego, czy dżinsy i koszulkę polo, on świetnie się czuje w swojej skórze. Dla wielu mężczyzn ubiór to prawdziwy problem. Nigdy nie są pewni, czy to co na siebie włożyli jest dostatecznie trendy. A kobieta cóż, zawsze wyczuje niepewność faceta, podobnie jak zwierzęta, które strach wyczuwają na odległość. Wahający się mężczyzna bez względu na wiek, wszystkie obawy ma wypisane na twarzy. Nie tylko twarz, ale i język ciała zdradzają nam wszystkie sekrety waszej niepewności i nieudolne próby jej ukrycia. Musicie uwierzyć w siebie, silne poczucie własnego ‘ja’ przyciąga naszą uwagę. Więc jeśli pragniesz być postrzegany jako samiec alfa, prawdziwy mężczyzna – dżentelmen, zacznij od uwierzenia we własne możliwości. Wiara w siebie otworzy nieograniczone horyzonty nie tylko w relacjach damsko-męskich.

mezczyzna-z-klasa-1
Fot. BBC.com

2. Znajomość siebie

Idealny mężczyzna ma poczucie własnej wartości, ale również swoich ułomności nad którymi pracuje. Zna swoje silne strony, ale nie obnosi się z nimi. Zawsze można poznać go po tym jak się zachowuje, a nie co mówi o sobie. Cechuje go umiejętność znajdowania właściwych proporcji, zachowanie odpowiednie do sytuacji i przekonanie, że pewnych rzeczy po prostu się nie robi. W rozmowie nie podnosi głosu by przekonać o swoich racjach, używa do tego argumentów. Wykonując jakieś czynności wkłada w to serce i robi to dobrze. Nie idzie na łatwiznę odkurzając dywan wsuwając śmieci pod niego, albo malując płot tylko z jednej strony. Determinacja, zaangażowanie i dążenie do perfekcji to kolejne z cech idealnego faceta.

3. Poczucie smaku

Nie bez powodu mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Z drugiej strony jak cię widzą, tak cię piszą. Zły strój niejednokrotnie zawalił ważne interview i przeciwnie, odpowiednio dobrany przyczynił się do sukcesu. Przede wszystkim musisz odszukać swój własny styl. Nie znaczy to, że za wszelką cenę od teraz będziesz nosił ubrania tylko z fashion style. Twój styl musi odzwierciedlać ciebie, zakładaj rzeczy w których będziesz naprawdę dobrze się czuł. Ważna jest elegancja, należy unikać krzykliwych kolorów i wzorów, jednocześnie miej coś, co wyróżnia Cię w tłumie. Wybierać ubrania, które nie wychodzą z mody, nie dają się zaszufladkować, które są ponadczasowe jak zachowanie dżentelmena. To jednak nie znaczy byśmy przez kilka lat chodzili w jednym T-shircie czy zmechaconym już sweterku. Wręcz przeciwnie, rzeczy znoszone, wypłowiałe i wyblakłe muszą znaleźć się w koszu na śmieci.

Styl to nic innego jak łatwość dobierania garderoby. Jeśli preferujesz dżinsy, noś do nich eleganckie, błyszczące obuwie w zależności czy idziesz na randkę, do restauracji czy do kina dobierasz koszulę, lub sweterek. Odpowiednio dobrana marynarka zawsze jest na miejscu, wśród innych wyróżnią Cię dodatki. Na oficjalne uroczystości zakładaj garnitur, dresu używaj wyłącznie do joggingu, albo na siłowni. Diabeł tkwi w szczegółach, miej na uwadze jedność kolorów, różnorodność wzorów i dobór detali. To właśnie nimi postawisz kropkę nad” i” w swojej garderobie. Pasek powinien komponować się z obuwiem, zegarek ze strojem, całość ze skarpetkami, a wykończenie stanowi gustowny szal. Facet z klasą posiada styl i rzeczy na które inni zwracają uwagę. Szlachetna biżuteria, nietuzinkowy portfel, spinki do mankietów, markowe pióro, wizytownik, ciemne okulary, chusteczki to kilka z całej listy gadżetów faceta z poczuciem smaku.

Fot. stile.it
Fot. stile.it

4. Szarmancki

Jakaż kobieta nie marzy o szarmanckim partnerze, kochanku…  Mężczyzna szarmancki to taki, który ma świadomość dobrych manier i przestrzega ich w każdej sytuacji. Robi to w sposób naturalny bez zmuszania się do czegokolwiek. Zawsze pamięta by otworzyć kobiecie drzwi, przepuścić ją w progu, oddać swoja marynarkę gdy zrobi się chłodniej, podsunąć krzesło czy zapłacić rachunek w restauracji. Nigdy nie powala sobie na faux pas jak oglądanie się za innymi kobietami, jeśli już to tak dyskretnie, że tego nie dostrzeżesz. Nie krytykuje, nie zarzuca, że masz kilka kilogramów za dużo, nie mlaska, ani nie siorbie przy jedzeniu, nie spóźnia się na umówione spotkanie. Jeśli już ma zdarzyć się taka sytuacja zawsze o tym informuje.

Mężczyzna z klasą, zaskakuje drobnymi gestami byś w jego towarzystwie czuła się wyjątkowa i bezpieczna. Nie czeka na okazje by kupić kwiaty, nie zapomina by wyrazić swój podziw. Dostrzega Twoje starania w twój wygląd i nagradza Cię komplementem. Proszony o radę w wyborze garderoby nie podkreśla Twoich mankamentów tylko dyplomatycznie sugeruje inny wybór. Z dumą przedstawia Cię znajomym i strzeże Twojego dobrego imienia, nie pozwalając by ktoś je szargał. Dla Ciebie również dba o swój wygląd, nie musisz mu przypominać, że jego skarpetki już stoją bo zmieniał je tydzień temu, a paznokcie przypominają nieboszczyka. Jest opiekuńczy i troskliwy, jest przy Tobie gdy jesteś chora by służyć pomocą. Pamięta o Twoich potrzebach, rocznicach czy urodzinach. To właśnie On sprawia, że pragniesz być u jego boku, nie wspominasz swoich eks …. bo dzięki niemu czujesz się tak wspaniale.

mezczyzna-z-klasa-3
Fot. wisgoon.com

5. Nastawienie do ludzi

Nastawienie do ludzi to kolejna ważna cecha po której z łatwością można poznać pewnego siebie mężczyznę i dżentelmena zarazem. Znając swoją wartość nie musi rywalizować, wręcz przeciwnie emanuje z niego ciepło, jest życzliwy, a jego delikatny uśmiech malujący się na twarzy przyciąga ludzi. Jest interesujący, nie zanudza opowiadając wielokrotnie te same historie, nie robi z siebie błazna, licząc, że rozweseli towarzystwo, potrafi słuchać, nigdy się nie przekrzykuje. Ma zainteresowania, które pielęgnuje, poczucie humoru i odpowiedni dystans do siebie. Zawsze służy pomocą i docenia pomoc innych. Proszę, dziękuję, przepraszam to zwroty, które nie są mu obce i których używa naturalnie, podkreślając tym swoją serdeczność i wysoki poziom kultury. Przy tym kiedy nadarza się okazja jest uczynny i życzliwy.

Nie mądruje się nie mając pojęcia o sprawie, potrafi dostrzec dogodny dla siebie moment by włączyć się do dyskusji. Jest towarzyski i nie stroni od ludzi. Traktuje kobiety jak damy, ale nie jest bawidamkiem. Będąc z partnerką gołym okiem widać, że jest tą jedyną, najważniejszą kobietą. Nawet jeśli idzie na imprezę z koleżanką i nie łączą ich specjalne relacje, to Ona wie, że tego dnia liczy się tylko Ona. Nie grozi jej, że na przyjęciu pozna inną dziewczynę, a ona sama będzie musiała wrócić do domu. Dżentelmen ma swoje zasady i wartości, a to jedna z nich. Mogłabym jeszcze dodać wątek dyskrecji, ale mam nadzieję, że to jest sprawa oczywista szczególnie dla Panów. 🙂

Panowie jeśli czytając te 5 punktów stwierdzicie że tacy właśnie jesteście, to każda kobieta będzie szczęśliwa mogąc być przy Waszym boku, a koleżanki Waszej partnerki będą nie posiadać się z zazdrości. Bo z obserwacji mogę powiedzieć, że niestety, coraz rzadziej kobiety mogą liczyć na te drobne rycerskie gesty. Dlatego jeśli jednak czytając tekst stwierdzacie, że absolutnie Cie nie dotyczy, to może warto trochę nad sobą popracować? Pamiętajcie zmiany zawsze najlepiej zaczynać od siebie. 🙂

Czekam na Wasze komentarze, kim wg Was jest facet z klasą i czy sądzicie podobnie jak ja, że staroświeckie maniery wciąż są w cenie?

Jeśli podoba Ci się co robię to:

  • subskrybuj
  • polub

Po prostu wciśnij coś. Dzięki wielkie.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl