Samo życie

Krawat – mężczyzna z klasą

 

Krawat – mężczyzna z klasą

 Krawat

Nie wszyscy panowie darzą ten fragment garderoby sympatią, a szkoda. Ten drobiazg, który uzupełnia garnitur nie tylko podkreśla nienaganny ubiór, ale również świadczy o dobrym smaku mężczyzny. Nie powinno się zapominać, że garnitury zostały zaprojektowane w czasach, kiedy to wszyscy panowie nosili ozdoby szyi. Mężczyznę w garniturze, bez krawatu można porównać do pięknego obrazu, bez odpowiedniej ramy. Zarówno w pierwszym jak i drugim przykładzie coś brakuje. Prawda?

krawaty

Jeśli już się decydujecie nawiązanie krawatu zróbcie to dobrze i z klasą, jak na mężczyznę przystało. 🙂

Przygotowałam dla Was prosty instruktaż, stosując się do jego rad nie sposób popełnić błąd. Teraz wszyscy, którzy dotąd mieli jakikolwiek problem by stworzyć zgrabny węzeł na swojej szyi, mogą przestać się martwić. Wiązanie krawata stanie się proste i przyjemne jakbyście robili to od zawsze.

Jak dopasować krawat?

Mężczyźni dobrze zbudowanie, masywnej budowy powinni wybierać krawaty szersze by pasowały do ich sylwetki. Zaś szczupli mężczyźni, dokładnie odwrotnie. Powinni stosować wąskie krawaty by nie wyglądać jak w garderobie po starszym bracie.

Nieco inaczej wygląda sprawa w kwestii doboru koloru i wzoru. Dobierając krawat powinniśmy kierować się rodzajem okoliczności. Przyjęło się stosować kolory czarne i ciemne do okazji bardziej formalnych. Wówczas również należy wybierać wzory nie rzucające się w oczy i kolory jak najbardziej stonowane. Tzn. im mniej wszystkiego tym jest bardziej elegancko.

Kolory można dobierać na zasadzie kontrastów (najbardziej popularne i zarazem klasyczne połączenie to biel i czerń). Czyli biała koszula i czarny krawat. Generalnie czarny krawat uważany jest za najbardziej elegancki, choć również do takich należą krawaty w kolorach granatu, niebieskiego i czerwieni.

 

Rada:

  1. Jeśli nosisz marynarkę lub garnitur sportowy, nie zakładaj żadnej ozdoby, ani krawata tym bardziej muszki. To jest w złym guście.
  2. Podobnie z koszulami, których kołnierzyk przypięty jest guziczkami. Celowo zaprojektowane są w taki sposób, by nie łączyć ich z krawatem. Ale jak najbardziej pasują do marynarki.
  3. I ostatnia rada, absolutnie nigdy w życiu nie zakładaj krawata do koszuli z krótkim rękawem. To również nie ma nic wspólnego z dobrym smakiem.
Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl