Związek

Kiedy kobiety wyglądają seksownie?

kobieta seksowna
 

Kobieta seksowna, czyli jaka?

Jeśli myślisz, że kobieta seksowa, to kobieta naga, to jesteś w błędzie. Niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Wbrew pozorom dla mężczyzn całkowicie naga kobieta nie jest tak sexy, jak kobieta odziana w biżuterię czy skąpą bieliznę. Ale czym właściwie jest seksapil i co go definiuje. Jak Wam się wydaje? No i co takiego powinna mieć w sobie, a może na sobie kobieta seksowna? I wg mnie najważniejsze pytanie, czy każda z nas może być sexy?

Zaczynimy może od tego czym jest seksapil?

Każdy z nas bez trudu jest w stanie określić, że dana kobieta czy mężczyzna wygląda sexy. Nieco trudniej przychodzi nam sprecyzowanie co się na to składa. To zrozumiałe, bowiem dla każdego z nas kobieta seksowna może wyglądać inaczej. Nie mniej jednak prawie zawsze tak samo budzi powszechny podziw i robi ogromne wrażenie. A skoro tak, to na pewno seksapilem można nazwać pewnego rodzaju atrakcyjność zewnętrzną. Piękna figura, ładna buzia, smukłe nogi itp. To cechy oczywiste i niestety nie oszukujmy się nie każda z nas może je posiąść. Ale kobieta seksowna, to nie tylko uroda zewnętrzna. Seksapil ma w sobie również coś niezwykle ulotnego, związanego ze spojrzeniem, barwą głosu, zachowaniem czy sposobem poruszania się. I tu każda z nas może się wykazać, ta płaszczyzna nie ma granic.

By tak mogło się stać kobiety muszą mieć świadomość siebie, swojej cielesności i seksualności. Za seksapilem kryje się kilka czynników, a oto one:

S – jak świadomość, sposób w jaki sama siebie postrzegasz.

E – jak energia, każdy z nas emanuje energią, jednakże pewność siebie i pozytywne nastawienie sprawia, że przyciągasz innych.

K – jak komunikacja, zarówna werbalna jak i mowa ciała – gesty, mówią o nas więcej niż my sami.

S – jak seksualność, znowu świadomość siebie, swojej cielesności, seksualności i sposób jej okazywania.

A – to akceptacja, tylko żyjąc w harmonii ze swoim ciałem i duchem, mamy kontrolę i nie mamy obaw wchodząc w relacje z innymi.

P – to pewność siebie, ktoś by powiedział przebojowość, cechy, które sprawiają, że wyróżniamy się w tłumie.

I – intelekt, sposób w jaki postrzegasz innych i tworzysz z nimi relacje.

L – to lekkość, ulotność o której wspomniałam w zachowaniu, w byciu sobą, poruszaniu się, jedzeniu czy nawet w komunikacji z innymi.

Kobieta seksowna

Co ma wpływ na Twój seksapil?

Damskie perfumy, ulotne ale jakże zmysłowe. Oczywiście o ile nie są duszące. Perfumy z całą pewnością mogą podziałać niczym afrodyzjak o ile są pociągające, a zarazem subtelne i delikatne.

Kolejnym aspektem są włosy. Mężczyźni zwracają ogromną uwagę na sposób w jaki kobieta je odgarnia i jak się nimi bawi. Nawet jeden frywolnie zwisający kosmyk, może okazać się pociągający. Nie oszukujmy się do ulubionych przez facetów należą długie włosy, ale nawet krótkie mogą dodawać nam wdzięku jeśli są zadbane.

Niektóre gesty w niewytłumaczalny sposób skupiają męską uwagę. Do takich między innymi należą niewinne przygryzanie wargi lub zwilżanie jej językiem. Tego typu gesty częsty wykorzystywane są w filmach, ale wierzcie mi to nie kinowy trik, to po prostu działa.

Równie pociągający jest uśmiech, roześmiana buzia działa nie tylko na facetów i zaraża optymizmem. Z nosem na kwintę, jeszcze nikt niczego nie zdziałał.

Kolejnym gestem kojarzonym wyłącznie z kobietami, to oczywiście sposób w jaki siadamy i co robimy z nogi. Czy zgrabnie zakładamy nogę -na nogę, czy je krzyżujemy? To niezwykle proste gesty na które często nie zwracamy uwagi, wykonując je całkowicie mechanicznie. Może warto pomyśleć i przećwiczyć kilka ruchów by poruszać się bardziej seksownie. Kobieta seksowna jest nie tylko podczas siadania, czy zabawy z włosami ale również podczas chodzenia i klasycznego dla kobiet kołysania biodrami.

Gdy nabierasz świadomości swojego ciała, sposób w jaki nim poruszasz, gestykulujesz, siadasz, trzymasz głowę – staje się Twoim sposobem wyrażania siebie. Mężczyźni są wzrokowcami i zwracają uwagę na wszystkie gesty. A najbardziej męską uwagę przykuwa nasza pewność siebie. Pewność siebie przejawia się w zalotnym spojrzeniu, poruszaniu, rozmowie i wszystkich innych czynnikach, które wymieniłam powyżej.

Pamiętajmy, że „seksapil to nasz broń kobieca” jak śpiewał Eugeniusz Bodo, który na parkiecie pokazał niewerbalnie prawdziwą „magię” seksapilu. Warto wytrenować w sobie kilka trików.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl