Samo życie

Kilka pomysłów na udekorowanie choinki

 

Udekorowanie choinki – czym i jak dekorować świąteczne drzewko.

Nieodłącznym i tradycyjnym elementem Bożego Narodzenia jest choinka. Stanowi kulminacyjny punkt wystroju naszego mieszkania. Ubieranie jej na święta jest obecnie, nieodzownym elementem tradycji polskiej rodziny. Warto się do tego dobrze przygotować. Oczywiście inne ozdoby są również miele widziane, jednakże to choinki blask dopełnia tą świąteczną, niecodzienną atmosferę. Dekoracje przygotowane przez naszych najmłodszych będą wspominane przez długie lata.

choinka

Niezależnie od tego z jakich ozdób korzystamy choinka, powinna wzbudzać powszechny zachwyt. Oczywiście każdy dekoruje drzewko według własnych upodobań, mimo to warto zapoznać się z obowiązującymi trendami. Nawet jeśli nie chcemy specjalnie kupować nowych dekoracji, mnóstwo możemy zrobić sami wspólnie z domownikami lub dokonywać selekcji bombek. Tzn. jeśli w roku ubiegłym była choinka barwna w tym roku zdecydujmy się tylko na jeden lub dwa kolory. Nadal utrzymuje się tendencja strojenia choinki w maksymalnie dwóch kolorach lub zachowaniu jednej barwy. Zaś wspaniale ozdabiają choinkę kokardy różnych rozmiarów, gałązki gwiazdy betlejemskiej, śnieg czy połyskujące kryształki. Do łask powróciły ozdoby pluszowe i małe maskotki.

choinka1

Co można wykorzystać do udekorowania choinki:

Niemalże w każdym domu znajdują się stare płócienne jednobarwne obrusy, najlepiej gdyby były w kolorach świątecznych, złotych, zieleniach, czerwieni czy burgundu, do tego ładna wstążka i sami możemy stworzyć nietuzinkowe kokardy. Gałązki gwiazdy betlejemskiej możemy kupić lub wykorzystać ze starych stroików, jeśli takie mamy. Decydując się na kupno sztucznych kwiatów kupujmy jak najkrótsze, najlepiej sam kwiat z kawałkiem drucika, będą znacznie tańsze niż te przeznaczone do ozdoby w wazonie.

Drzewko udekorowane plasterkami pomarańczy

Śnieg w spreju można zastąpić, jeśli ktoś ma styropianem obsypując choinkę lub krusząc na niewielkie bryłeczki i doklejać do niektórych gałązek lub strzępami waty. Drzewka z imitacją śnieżną są bardzo modne. Fantastyczne kryształowe serca, gwiazdki i sopelki zrobimy, oblepiając kryształkami kształty wycięte ze styropianu lub jakiegoś białego kartonu. Stare różnokolorowe bombki możemy wykorzystać na zrobienie ozdobnego wieńca na drzwi – patrz tutaj.

Cytrusowe łańcuchy

Ponadczasowe ozdoby

To wszystkie te, które kojarzą się nam z naturą. Wystarczy byśmy ruszyli głową, a jest ich dość duża gama. Na początek szyszki o różnej długości, naturalne lub srebrzone albo pozłacane, aromatycznego korzennego zapachu dodadzą nam powieszone na choince pierniczki. Ta kompozycja idealnie połączy się z plasterkami suszonych pomarańczy, które możemy wieszać pojedynczo lub zrobić pomarańczowy łańcuszek. Do takich naturalnych, zapachowych kompozycji potrzebny będzie sznurek, jako zawieszka, Korzystając z darów natury nie zapominajmy o jarzębinie, głogu, orzechach, kasztanach i żołędziach, a co najważniejsze o aromatycznym cynamonie. Nawet w najmroźniejszy zimowy dzień przy tak wystrojonej choince będzie miło i przytulnie. A wapniały zapach rozpłynie sie po całym mieszkaniu. Pamiętajmy, że najpiękniejsze choinki to te bardzo bogato przystrojone, ale również nie zapominajmy, że właśnie w prostocie tkwi piękno.

Kilka pomysłów na udekorowanie choinki2

A tu przykład wykorzystania wykonanych ręcznie (szydełkiem) gwiazdek, na udekorowanie choinki. Są przepiękne, a choinka choć wydaje się skromna, to zarazem jest bardzo elegancka. Udało mi się ją zaprezentować dzięki zdjęciom nadesłanym przez moje wierne czytelniczki. 😉

Sami widzicie, że tak naprawdę udekorowanie choinki wcale nie musi być trudne, wystarczy być odrobinę kreatywnym by stworzyć drzewko niepowtarzalne, które na długo pozostanie w pamięci. Jeśli macie jeszcze inne pomysły to zachęcam do komentowania i podsyłania swoich inspiracji. Na pewno okażą się pomocne dla innych. 🙂

Kilka dodatkowych obrazów dekoracji świątecznych wnętrz znajdziecie tutaj.

udekorowanie-choinki-2

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl