Informacje

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

zmiany
Betty pisze
 

Jedną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. Wszystko zmienia się dookoła, my się zmieniamy, nasz wygląd, charakter, otoczenie. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w Polsce, ale tu w Anglii zmiany są kolosalne. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie przypuszczał nawet, że będzie musiał siedzieć cały czas w domu. Koronowirus sprawił, że zmiany pojawiły się na całym świecie i to w zastraszająco szybkim tempie. Już nic nie jest takie samo.

Nie możemy uniknąć zmian. Zmiany mogą pojawić się w wyniku wielu sytuacji; kryzysu, choroby, w wyniku wyboru lub przez przypadek. Im bardziej się im opieramy, tym trudniejsze staje się nasze życie. Uważam, że lepiej przeprowadzić zmiany kiedy się na to zdecydujemy, aniżeli musimy zmieniać swoje życie bo nie mamy wyboru. Nie możemy jednak uniknąć nieoczekiwanych wydarzeń (jak choćby pojawienia się koronowirua) bo to właśnie te wydarzenia popychają nas do zmiany.

Czy możemy kontrolować zmiany?

Na pewno możemy kontrolować w jaki sposób zareagujemy na różnego rodzaju wydarzenia i zmiany. Właśnie ta kontrola daje nam mnóstwo siły, bo tylko od nas samych zależy czy zareagujemy pozytywnie i spróbujemy czerpać z danej sytuacji jak najwięcej dla siebie. Czy wręcz przeciwnie, zmiana sprawi że będziemy przygnębieni i sfrustrowani. Wbrew pozorom dzięki tej sile i akceptacji możemy zmienić swoje życie na lepsze. Świadome dostosowanie się do sytuacji sprawi, że i tak będziesz szczęśliwy bo zaadoptujesz ją w wygodny dla Ciebie sposób. Jak więc tego dokonać?

Oto 8 rzeczy, które możesz zmienić w swoim życiu na lepsze:

jak zmienić swoje życie na lepsze 1
Betty pisze

Wyznacz cele

  • Na początek zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć w swoim życiu? Co sprawia, że jesteś szczęśliwa? Jasno sprecyzuj swoje cele. Kiedy już to zrobisz wystarczy skupić się na tym by to osiągnąć i krok po kroku zmierzać we właściwym kierunku. Z doświadczenia wiem, że o wiele łatwiej mi się żyje kiedy mam jasno sprecyzowane cele. W przeciwnym razie to wędrówka przez życie bez większego znaczenia żyjąc, po prostu z dnia na dzień.

Wizualizacja marzeń

  • Stwórz planszę marzeń. Pamiętasz kiedy byłaś dzieckiem to było takie proste wyobrazić siebie, że zostaniesz lekarzem czy sławną piosenkarką lub że zwiedzisz cały świat. Wierzyliśmy, że wszystko jest możliwe. Dziecięca wyobraźnia jest bezgraniczna, dlatego wizualizacja marzeń w tym okresie przychodzi z łatwością. Niestety w życiu dorosłych nie jest to już takie łatwe, wyrastamy z marzeń tak samo jak z ubrań. Szczególnie kiedy żyjemy w pośpiechu zapominamy o tym co było dla nas naprawdę ważne i o czym marzliśmy. Wymarzona plansza to świetny sposób by ponownie zacząć wierzyć we własne marzenia. Widząc planszę z marzeniami wprowadzasz je do swojego codziennego życia. Twoje marzenia są realne i zaczniesz wierzyć w możliwość realizacji.

Zbliż się w wyznaczonym kierunku

  • Wyznacz sobie kolejne cele, które tym razem przybliżą cię do realizacji marzeń. Pamiętaj tylko, że rzeczy w życiu się zmieniają, a Twoje cele muszą odzwierciedlać te zmiany. Dlatego Twoje cele też mogą uleć zmianie. Co za tym idzie musisz starać się być elastyczna w wyznaczaniu i osiąganiu celów.

Niczego nie odwlekaj

  • Przestań odkładać rzeczy na później. To bardzo zły nawyk, który powoduje, że nic się nie dzieje, bo przecież zawsze możesz powiedzieć; zrobię to później. Jeśli naprawdę chcesz coś zmienić to podejmij wyzwanie i zacznij od zaraz.

Żyj w harmonii

  • Poszukaj równowagi w życiu. W życiu potrzebny jest balans by czuć się dobrze samym ze sobą. Nasze zdrowie nie pozostaje takie samo. A z wiekiem zmienia się również stan fizyczny i emocjonalny. Wciąż jednak mamy narzędzia, które pomogą nam kontrolować te zmiany. Najlepszym narzędziem, które pomoże osiągnąć pozytywne zmiany i optymistyczne nastawienie są ćwiczenia. Udowodniono naukowo, że ćwiczenia uwalniają hormony szczęścia. Tak więc ćwicząc zadbasz o stan ducha i ciała.  

Zaakceptuj siebie!

  • Jedyną osobą, która będzie tworzyć zmiany w swoim życiu jesteś Ty! Aby zacząć kreować zmiany musisz polubić siebie. W życiu wciąż pojawiają się sytuacje w których będziesz czuła się nielubiana, odrzucona, niechciana – musisz stawić temu czoła. Akceptacja siebie, tego kim jesteś i pokochanie siebie pomoże Ci pójść naprzód. Wierz mi naprawdę nie ma sensu wciąż analizować siebie samej, poddawać w wątpliwość czy jesteś wystarczająco dobra, wystarczająco ładna lub czy mogłaś zrobić coś lepiej. Taki stan prowadzi tylko do niezadowolenia z siebie i nieszczęśliwego życia. Poszukaj odwagi w sobie by naprawdę pokochać siebie i zrób coś tylko dla siebie. Nawet jeśli to miało być coś bardzo szalonego. Przestań się martwić co siebie ktoś pomyśli albo czy to jest słuszne czy nie. Jeśli czujesz, że to jest dobre to polegaj na sobie i rób to co kochasz.

Żyj teraz

  • Wielu z nas ma tendencje do myślenia, że trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie lub piękniej jest tam gdzie nas nie ma. Nie raz udaje nam się przejść na ta drugą stronę i okazuje się, że tam wcale nie jest ładniej. Krótko mówiąc często skupiamy się na dążeniu do czegoś zupełnie nie dostrzegając tego co mamy teraz. Wynika to z tego, że nasze pragnienie szczęścia zawsze wybiega w przyszłość i co gorsza jesteśmy tak pochłonięci tym pragnieniem, że tracimy cenne piękno danej chwili. Np. siedzenie na plaży i jedzenie lodów z partnerem to cudowna chwila szczęścia. Docenienie tego sprawia, że mamy świadomość takiej chwili. O to właśnie chodzi w życiu by nie przegapić wszystkich cudownych chwil, nie być zbyt zajętym pogonią za szczęściem.

Doświadcz radości z nauki

  • Za każdym razem gdy się uczysz czegoś nowego, zdobywasz więcej wiedzy. Większa wiedza dodaje Ci pewności siebie. Uczenie się pomaga nam być bardziej elastycznym i niezależnym w nowych sytuacjach. Poza tym nauka zachęca nas do bycia bardziej kreatywnym i innowacyjnym w myśleniu. Świetnym sposobem na pozyskanie nowej wiedzy to oczywiście czytanie książek. Aby w pełni wykorzystać radość z nauki nigdy nie przestawaj czytać, ani szukać nowej wiedzy. Uczenie się i marzenia nadają sens naszemu życiu, te rzeczy sprawiają że nasze życie staje się wartościowe.

Masz wybór w jaki sposób chcesz zmienić swoje życie. Jeśli zdecydujesz się działać, te 8 przykładów na pewno pomoże zmienić Ci Twoje życie na lepsze.

Jeśli chcesz żyć szczęśliwym życiem, przywiąż go do celu, a nie do ludzi lub rzeczy. – Albert Einstein

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl