Samo życie

Jak ubrać choinkę?

 

Jak ubrać choinkę?

Gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia większość z nas zadaje sobie pytanie: „jak ubrać choinkę w tym roku?”. Niektórzy zmieniają całkowicie jej wygląd lub dokupują jakieś drobiazgi, ale na pewno każdy pragnie by jego choinka była najpiękniejsza, niepowtarzalna, zachwycała wyglądem i pasowała do wnętrza. To właśnie choinka sprawia, że Boże Narodzenie jest wyjątkowym świętem, bez niej święta nie istnieją!

jak ubrać choinkę9

Dekoracji i różnorodnych ozdób jest bardzo dużo i pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy sobie wyobrazić jak ma ona wyglądać, a potem realizować wymarzony cel. Pomysłów na choinkę jest mnóstwo, ale najbardziej tradycyjna to choinka kolorowa, przepełniona szklanymi bombkami. To klasyka każdego domu, dzieci kochają takie choinki, sprawiają one wrażenie niezwykle przytulnego wnętrza. Wśród ozdób mogą się znaleźć aromatyczne suszone owoce i pierniczki albo własnoręcznie robione aniołki.

jak ubrać choinkę17

Jak ubrać choinkę?

Choinka jest najważniejszą dekoracją w salonie podczas świątecznego okresu. Dlatego planując jej wystrój należy wziąć pod uwagę dominujące kolory w pokoju, by mogła z nimi współgrać lub kontrastować. Od jakiegoś czasu największym trendem cieszą się choinki jednokolorowe z odcieniami w wybranym kolorze. Choinka w której dominuje jedna barwa zawsze będzie elegancka. Ostatnio bardzo modne są choinki białe lub ozdobione na biało.

W tym roku sama uległam trendom i postawiłam na elegancką białą dekorację, która mocno kontrastuje z czerwonymi dodatkami w salonie. Wg mnie jest to choinka, która świetnie pasuje do nowoczesnego salonu, jak również do tradycyjnego wnętrza.

Jpeg

Choinka jest sztuczna, ma około 2 metrów wysokości, w pełni jest udekorowana odcieniami bieli i kremu z niewielkimi dodatkami szarości i srebra. Ozdoby nie są jakieś wyszukane ale są spójne i w jednym stylu. To co ją odróżnia od innych to organicznie koloru, polegające na odcieniach tej samej barwy, bez kolorów uzupełniających, czy kontrastujących. Jedynym wyróżniającym się kolorem poza dekoracją jest piękna zieleń drzewka. Ten duet sprawia, że choinka jest bardzo elegancka.

jak ubrać choinkę10

Jak można optycznie wydłużyć lub zagęścić choinkę?

Jeśli chcesz by Twoje drzewko sprawiało wrażenie wyższego lub chcesz zapełnić nieatrakcyjne prześwity, jest na to kilka sposobów. By dodać długości choince możesz rozważyć rozwieszenie sznurków lub łańcuchów wzdłuż gałęzi. Wybierając odpowiednią przędze najlepiej wybrać taką, która różni się odcieniem bieli od pozostałej dekoracji. Sznur pomoże również ukryć przerwy między gałęziami nadając wrażenie pełności. Dodatkowym trikiem, który doda pełności, jest umieszczenie kwadratowych kawałków tiulu w widoczne luki. Poza dodaniem pełności tiul nada również tekstury.

jak ubrać choinkę20

Atrakcyjne ozdoby

Niektóre ozdoby można stworzyć samemu. Do tego celu idealne będą szyszki. Wystarczy odrobina białej farby w sprayu. Farba nada im fantastyczny, śnieżny i mroźny wygląd. Kiedy wyschną popowieszaj je na sznurku lub porozkładaj na gałązkach.

Zastosowanie sztucznego śniegu w sprayu również doda atrakcyjności choince, przełamie zieleń drzewka i optycznie pogrubi gałązki.

Warto także pamiętać, że białą dekorację wspaniale uatrakcyjnią metaliczne akcenty. W ciągu dnia dodają połysku, robi to fenomenalne wrażenie świetlne i dodaje elegancji. Zaś w nocy, gdy drzewko jest już oświetlone lampkami, dodają ciepłej i przytulnej poświaty wprowadzając domowników w miły i świąteczny nastrój.

 

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl