Samo życie

Jak schudnąć na Sylwestra?

 

Jak schudnąć na Sylwestra?

W święta sobie pofolgowałaś i teraz nie wiesz co zrobić?  Na szczęście mamy jeszcze kilka dni, by pozbyć się tego fanta w postaci kilku zbędnych kilogramów. Jeżeli od zaraz ostro weźmiesz się za siebie bez problemu wrócisz do przedświątecznej sylwetki. Program odchudzający przygotowany przez Weight Watchers wie jak radzić sobie z chwilowym wzrostem wagi. Tylko od Ciebie zależy czy się zastosujesz.

Jak schudnąć na Sylwestra
Kadr z filmu „Miłość w Nowym Yorku”

 

To zupełnie normalne i bardzo częste, że w święta przestajemy dbać o nasze prawidłowe nawyki. Rozleniwiamy się siedząc i jedząc, nim się spostrzeżemy wskaźnik wagi pokazuje 2 albo 3 kg więcej. Normalnie na taki przyrost wagi potrzebowalibyśmy znacznie więcej czasu. Ale święta to magiczny okres również pod względem tycia ;).

Dlatego najważniejsze by nie przeciągać w nieskończoność żywieniowej laby i od zaraz wrócić do przedświątecznych nawyków. Gdy chodziłam na spotkania Weight Watchers mieliśmy tradycję, którą i wam polecam. Polegała ona na uporządkowaniu żywności poświątecznej. Wiadomo, że jeśli dalej będziemy zajadać resztki, które zostały to waga nie tylko się utrzyma ale i jest duże prawdopodobieństwo, że wzrośnie. Tak wiec, koniec z jedzeniem pierożków, bigosów czy łakoci. Najprościej byłoby wyrzucić resztki. Osobiście nienawidzę marnować dobrej żywności, podejrzewam, że i większość ludzi. Dlatego zaraz po świętach to co się jeszcze nadaje do zjedzenia trzeba porozdawać rodzinie, koleżankom z pracy czy sąsiadom, albo zamrozić. Bezwarunkowo pozbyć się z domu wszystkich słodyczy pod każdą postacią; czy to ciasta, czy batoniki. Bez wymówek w stylu „mam silną wolę i żaden cukierek mnie nie skusi”. Jak to mówią licho nie śpi i nigdy nie wiadomo kiedy dopadnie cie mały głód na coś słodkiego.

 

Jak schudnąć na Sylwestra?

 

1.Wróć do wypijania przynajmniej 2 litrów wody dziennie, zaczynając od 1-2 szklanek dziennie, jeszcze przed śniadaniem. Woda wypełni żołądek i wspomoże metabolizm.

2. Zjadaj jak najwięcej błonnika tzn. produktów zbożowych, warzyw i owoców. Błonnik zalecany jest we wszystkich dietach ze względu na poprawę pracy przewodu pokarmowego i skrócenie pasażu jelitowego.

3. Pamiętaj by spożywać nie więcej niż 5 niewielkich posiłków dziennie składających się z:

  • 1 śniadania,
  • 2 śniadanie – lekkie (owoce, warzywa),
  • obiad,
  • podwieczorek (owoce, warzywa do pochrupania)
  • kolacja (na kolacje unikamy węglowodanów)

Pierwszy posiłek jedz nie później niż godzinę po przebudzeniu, a ostatni nie później niż 3 -4 godziny przed snem. Bardzo ważny dla diety i utraty kilogramów jest powrót do rytmu regularnych posiłków, w 3 godzinnych odstępach czasu. I nie ma dojadania pomiędzy posiłkami!

4. Musisz zacząć się ruszać! Czas wysiadywania przy stole dobiegł końca, teraz nadszedł czas na musztrę jak w wojsku. By spalić zbędne kalorie w ciągu dnia musisz zrobić 10000 kroków. To jest jakieś 3 godziny aktywnego marszu. Oczywiście w te 10 tysięcy wliczane są wszystkie twoje ruchy w ciągu dnia. Najlepiej ściągnąć sobie na telefon apkę liczącą kroki. Albo każdego dnia znaleźć czas na intensywny chociaż godzinny spacer. Miłośnicy biegania mogą tak spalać kalorie. Sylwester to okazja do tańca, by wypaść jak najlepiej zamiast spacerów lub oprócz nich możesz ćwiczyć taneczne pląsy i jednocześnie chudnąć. Jeśli wytrzymasz przez godzinę tańcząc spalisz dodatkowe 300 kcal.

5. Nikomu nie chce się spacerować w czasie deszczu. A i zmieniając każdego dnia rodzaj ćwiczeń nie poczujesz się znudzona, więc siedząc w domu ćwicz brzuszki i przysiady. Najbardziej wzdęty po światach jest brzuch, ale i najszybciej się regeneruje. Wystarczy około 30 minut brzuszków dziennie, byś szybko zauważyła różnicę.

6. Sprzątanie. Dawniej mówiono, że kto w nowy rok z brudami wejdzie to cały rok będzie się w brudach pławił. Jeśli znudzą ci się ćwiczenia możesz sprzątać, szorować, prać, prasować, a za 3 dni dom na nowo będzie lśnił.

7. Motywacja. Nie czarujmy się bez motywacji ani rusz. Ja nie będę podsuwać wam pomysłów, ponieważ wy znacie siebie najlepiej i każdy z was najlepiej wie co jest w stanie go zdopingować, na tyle by ruszył swoje cztery litery z kanapy. Dla jednych będzie to mąż, dla innych sylwestrowa kreacja – powieszona na widoku, a dla jeszcze innych zdjęcie, waszych zwisających fałdek i stręczących boczków lub jeszcze co innego. I nie ważne co to jest, ważne byście byście skorzystały z tego! Bo mamy tylko 3 dni, 3 dni by odzyskać siebie i zmieścić się w wybraną sukienkę, więc nie ma żadnych wymówek, ani odstęp od ustalonych zasad.

8. Bez względu na to czy wybierasz się na piękny bal sylwestrowy, czy zostajesz w domu postaw na dobry humor. W końcu wkraczasz w Nowy Rok i chyba nie chcesz przez cały kolejny być marudna i zrzędliwa? Nie przejmuj się więc jeśli nie zgubisz wszystkich zaplanowanych kilogramów. Baw się, śmiej, żartuj i tańcz do rana, póki sen cię nie zmorzy. W Nowym Roku możesz zacząć z czystą kartą.

Czasu jest niewiele możesz zobaczyć również metodę dr Fukutsudzi.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl