Zdrowie i Uroda

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

 

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek czy obwisłe policzki to duży problem, bo przecież żadna kobieta nie chce być obarczona defektem w postaci zwiędłej nieelastycznej skóry. Niestety ten problem dotyka wielu ludzi w różnym wieku, zarówno otyłych jak i szczupłych. Niektóre z nas zostały obarczone przez naturę, a inne zapracowały na niego same niewłaściwą postawą i brakiem ruchu. Na szczęście jest to problem któremu można spróbować zaradzić domowymi sposobami.

Drugi podbródek sprawia, że wyglądamy na znacznie starsze i grubsze. Tak więc to naturalne, że każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować piękny owal twarzy i smukłą szyję. Najprościej jest go wyćwiczyć, bowiem nic tak nie poprawia wyglądu twojego oblicza jak ćwiczenia mięśni szyi i twarzy. Poruszając temat młodzieńczego wyglądu i owalu twarzy,  nie sposób nie wspomnieć o Catherine Pez, która wydała na ten temat książkę. Autorka stworzyła prostą analogię. Jeśli ćwiczysz swoje ciało, to mięśnie rozbudowują się, skóra staje się napięta i gładka, tak samo działają ćwiczenia mięśni twarzy sprawiają, że skóra, którą utrzymują, nie marszczy się, a rysy nie rozmywają.

Czy wiesz, że nasze mięśnie mogą poluzować się lub naciągnąć nawet do 50%? Nie wiem jak Wy, ale moje mięśnie policzkowe są już niebezpiecznie nisko i jestem gotowa podjąć wyzwanie. Ćwiczenia prezentowane są przeznaczone do utrzymania, poprawienia muskulatury twarzy. Przy odrobinie poświęcenia i regularnej praktyce możemy uzyskać od subtelnych do zdumiewających rezultatów.

jak pozbyć się drugiego podbródka

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

1. Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski: u, o, a, i, e.

2. Każdego dnia przez 5 minut usiądź wygodnie i odchyl głowę w tył. Jeśli przy tym ćwiczeniu odczuwasz dyskomfort, najprawdopodobniej twoje mięśnie są zastałe i przykurczone. Zwykle po -40 roku życia mamy zmiany zwyrodnieniowe związane z przeciążeniem kręgosłupa szyjnego, starzeniem się organizmu i przykurczem mięśni. By usprawnić kondycję tego obszaru rób ćwiczenia rozciągające mięśnie szyi i obręczy barkowej. Postaraj się wykonywać je 3 razy w tygodniu przez kilka minut, a na pewno odczujesz różnicę.

  • Wykonaj skłon głowy w lewo, a potem w prawo, następnie do tyłu i do przodu. Skręć maksymalnie głowę w prawo, a potem w lewo. Powtórz całą serię 10 razy.
  • Obejmij lewą ręką głowę od tyłu, połóż na niej dłoń i naciskaj na nią mocno przez chwilę, zmuszając ją do skłonu w lewo. Następnie powtórz ćwiczenie na prawą stronę.
  • Przyłóż do prawej skroni prawą dłoń. Przechyl głowę w prawo, stawiając jej opór ręką. Powtórz ćwiczenie na lewą stronę.
  • Ułóż splecione dłonie na potylicy. Postaraj się odchylić głowę do tyłu, blokując ten uch rękoma. Potem ułóż splecione ręce na czole i blokuj nimi ruch głowy do przodu.

 

3. Ćwicz szyję. Usiądź z podkurczonymi nogami, obejmując kolana rękoma. Powoli odchylaj plecy do tyłu, aż ramiona będą wyprostowane. W tej pozycji odchylaj głowę w tył i wyprostuj ją. W takcie odchylania głowy, zrób głęboki wdech. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

4. Wyciągnij język jak najdalej i unieś jego końcówkę napinając mięśnie. Wytrzymaj 15 sekund i powtarzaj serię kilkakrotnie.

5. Wysuń dolną szczękę i napinając mięśnie przesuwaj ją w prawo i w lewo.

6. Systematycznie ujędrniaj okolice szyi i podbródka. Kosmetyki wcieraj zawsze masując od nasady szyi, kierując się ku górze.

7. Pij dużo wody i oczyszczających herbat, a także jedz więcej warzyw i owoców.

 

Reasumując przychodzi taki moment w życiu każdej kobiety, że pragnie zachować jak najdłużej młodzieńczy wygląd. A gimnastyka twarzy to najtańszy i najprzyjemniejszy sposób by to było możliwe.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl