Zdrowie i Uroda

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Część III

 

Guma do żucia w walce z drugim podbródkiem

Drugi podbródek to wciąż gorący temat i niewątpliwie ogromny problem dla wielu z nas. Nie ma się co dziwić, bo kto byłby zadowolony ze zwisającej skóry pod brodą, która zamiast być napięta zwisa jak u pelikana? A wszystko przez to, że mięśnie szyi i żuchwy są coraz słabsze w rezultacie bardziej zauważalne są efekty starzenia się. To dla nikogo nie jest to przyjemny widok. Dlatego co jakiś czas wracam do tematu i uzupełniam o kolejne metody redukowania drugiego podbródka. Tą na pewno będziecie zachwyceni. 😉

Ale zanim przejdę do sedna przypomnę, że w pierwszej części znajdziecie poradnik poświęcony ćwiczeniom ujędrniającym skórę wokół szyi i wzmacniających mięśnie twarzy. Zaś druga część poświęcona była maseczkom naturalnym poprawiającym zarówno jędrność skóry jak i wygląd. Zachęcam do przypomnienia sobie obu części.

drugi podbródek

Skutki żucia gumy

Wbrew pozorom żucie gumy ma szereg zalet i w rożnym stopniu wpływa na nasz organizm. Przede wszystkim działa bakteriobójczo, dzięki czemu poprawia stan uzębienia i dziąseł oraz higienę jamy ustnej. Między innymi z tych właśnie powodów Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zaleca żucie gumy bezcukrowej po każdym posiłku. Trzeba również dodać, że guma odświeża oddech i daje przyjemne uczucie świeżości. Ponadto żucie gumy zwiększa wydzielanie soków trawiennych i częściowo zaspokaja głód. Co jest szczególnie ważne podczas odchudzania się.

A jakie jest działanie gumy na drugi podbródek? To proste, żując gumę wprawiamy w ruch szczęki i mięśnie twarzy. Dzięki temu jak podczas każdych ćwiczeń fizycznych napinamy i rozluźniamy mięśnie twarzy. Zmniejszamy również napięcie nerwowe. Regularne żucie gumy, wyćwiczy mięśnie twarzy i poprawi ich kondycje.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gum do żucia. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto wiedzieć, że istnieją gumy wzbogacone zarówno w składniki mineralne jak i witaminy, które podczas żucia zostają przyswojone przez organizm. Mamy także do wyboru gumy zawierające rożne dawki nikotyny, które mają na celu pomoc w walce z nałogiem palenia. Kolejne specjalne gumy, to te  z dodatkiem substancji pobudzających polecane szczególnie studentom przetrwać długie przygotowania do egzaminów. Z pewnością zastąpią kolejny kubek kawy lub napój energetyzujący. No i na końcu lub jak kto woli na szczycie tej listy powinna znaleźć się wisienka na torcie czyli guma odchudzająca. Wyprodukowana przez firmę Biocosmetics. Gumę można traktować jako suplement diety podczas odchudzania.

Jak sami widzicie gum jest sporo, a gimnastyka mięśni twarzy nigdy nie była tak prosta. Wystarczy żuć gumę by wprawić mięśnie w ruch i uporać się z drugim podbródkiem.

Oczywiście to tylko kilka gum na które zwróciłam uwagę, osobiście polecam gumy bezcukrowe, a Wy macie jakąś swoją ulubioną?

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl