Zdrowie i Uroda

Jak dbać o szyję i dekolt?

 

Piękna szyja i dekolt

Kobiety kochają nosić wydekoltowane sukienki i bluzki. Trudno się dziwić, nic tak nie przykuwa męskiego spojrzenia i nie podkreśla urody jak piękny dekolt. Jednakże w pewnym momencie szyja i dekolt zamiast eksponować nasze piękno, niewątpliwe odzwierciedla naszą metrykę. Myślisz, że jest sposób by to zmienić i nadal cieszyć się pięknym dekoltem?

Staranna pielęgnacja każdego dnia i dobre kosmetyki mogą opóźnić efekt starzenia się, twoje ciało i skóra mogą wyglądać znacznie młodziej i nie odzwierciedlać przeżytych lat. Niestety w pielęgnacji szyja i dekolt są zwykle pomijane. Najczęściej skupiamy się na twarzy, zapominając o tych miejscach. A to duży błąd, ponieważ skóra dekoltu i szyi jest znacznie cieńsza. Przez co właśnie tych miejscach jako pierwsze pojawiają się zmarszczki oznaki starzenia.

A oto najważniejsze wskazówki by utrzymać piękny wygląd szyi i dekoltu.

Jędrność, elastyczność to wszystko co składa się na kondycję skóry z wiekiem zaczyna się pogarszać. Już po 30 roku życia zwiększa się utrata wody z naskórka. Dlatego konieczne jest nawilżanie skóry. Regularne stosowanie kremów nawilżających, najlepiej z kolagenem pomogą regenerować skórę. Pamiętajmy, że kremy najlepiej aplikować poprzez wklepywanie w skórę, wówczas jej nadmiernie nie rozciągamy, tak jak przy smarowaniu.

 

szyja i dekolt

Zarówno do skóry szyi jak i dekoltu nie wskazane są zbyt tłuste kosmetyki, które z trudem się wchłaniają. Do tych okolic przeznaczone są specjalne kosmetyki. Ale oczywiście można je zastąpić zwykłymi kremami nawilżającymi ze składnikami aktywnymi. Nawilżanie powinno stosować się dwa razy dziennie tj. rano i wieczorem na dokładnie oczyszczona skórę.  Przy nakładaniu na szyję kremu pamiętamy, delikatnie wklepujemy go zawsze od dołu do góry. Nigdy odwrotnie! Ma to na celu przeciwdziałać w tworzeniu się drugiego podbródka.

Natomiast masaż dekoltu przy użyciu odżywczego kremu, przeprowadzamy kierując dłoń, która smarujemy dekolt na ukos ku barkowi.

Intensywnie nawilżające maseczki również są wartym polecenia zabiegiem pielęgnującym zarówno dla szyi, jak i dekoltu. Profesjonalna pielęgnacja tych partii może odbyć się w gabinetach kosmetycznych ale można przy odrobinie wolnego czasu urządzić sobie domowe SPA. Zamiennie raz w tygodniu, stosować maseczkę upiększającą w domu. Można również nakładać maseczki i stosować delikatne peelingi nieco częściej, aby oczyszczać pory i pozbywać się martwego naskórka. W pielęgnacji bardzo ważną rolę odgrywa systematyczność.

Skóra i mięśnie szyi

Dekolt i okolice będą dłużej elastyczne, jeśli w wolnej chwili wykonasz kilka prostych ćwiczeń. Powolne odchylanie głowy i szyi ku tyłowi czy skłony głowy na boki oraz krążenia pomogą zachować kondycje i sprawność przez długi czas.

Pomocne w zachowaniu pięknej postawy i ładnego dekoltu jest spanie ze specjalnym wałeczkiem pod szyją zamiast wysokich poduszek. Zamiennie może to być niewielki jasiek. Pozbycie się grubych poduch zapobiegnie także bólom kręgosłupa szyjnego i poprzecznym bruzdom. Na godzinę przed snem posmaruj szyję grubą warstwą kremu odżywczego.

W trakcie poruszania się również należy zwrócić uwagę na postawę, by się nie garbić i nie pochylać głowy do przodu. Zła postawa także nie sprzyja zachowaniu ładnej szyi i dekoltu.

Dużą role odgrywa odpowiednio dobrana bielizna. Źle dobrany stanik nie dość, że powoduje dyskomfort, to również nasz dekolt traci na atrakcyjności, a także postawa. Dobrze dobrana bielizna czasem może zdziałać cuda.

Ochrona przed promieniami UV jest ważna dla skóry całego ciała, ale na szczególną uwagę zasługuje szyja i dekolt. Cieńsza skóra w tych miejscach wymaga dodatkowej ochrony. Należy o tym pamiętać!

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl