Związek

Jak być romantycznym?

 

Zaskocz ją jak nigdy dotąd!

Wasz związek stał się monotonny i brakuje w nim uniesień? Żona wciąż narzeka, że za mało poświęcasz jej czasu i nie zwracasz na nią uwagi? To znak, że brakuje w nim romantyzmu. Każda kobieta jest wręcz uzależniona od romantycznych gestów, ale to nie znaczy by codziennie kupować jej róże, czy bez przerwy usługiwać jej jak księżniczce, bo wówczas i ten stan stanie się rutyną i straci swój nieodzowny urok. Umiar ważny jest we wszystkim, także w romantycznych gestach. Więc jak być romantycznym w związku?

 

Jak być romantycznym
fot. Pixabay

 

Kobiety bez względu na to czy lubią „niegrzecznych chłopców”, czy tych o łagodnym usposobieniu potrzebują w związku czuć się dobrze i bezpiecznie. Przekłada się na to wiele rzeczy między innymi poczucie bliskości, ciepła i wsparcia. Nie wystarczą tylko piękne słowa i zapewnienia by przekonać ją o swoich uczuciach. To prawda, że kobiety kochają uszami, ale jeszcze bardziej cenią sobie czyny, które idą z nimi w parze. Każdego dnia podświadomie kodują w pamięci kiedy nie zwrócisz uwagi, że ma nową fryzurę, odświętne ubranie, a może odwrotnie, kiedy z jakiegoś powodu przestała dbać o siebie.

Jak być romantycznym w związku?

Romantyczne gesty mają wielką moc! Szczególnie jeśli są niespodziewane, a nie wymuszone wcześniejszą awanturą o to, że ją zaniedbujesz i traktujesz przedmiotowo. Nie chodzi o to by naglę wszystko postawić na głowie, tylko by w naturalny sposób wpleść w związek zachowania, które go ożywią i odświeżą być może już nieco przykurzone emocje. Jeśli od czasu do czasu wyślesz żonie sms-a z wyrazami miłości, albo zostawisz kwiatka na poduszce kiedy będzie jeszcze spała, nie stracisz swojego wizerunku macho, a na pewno wiele tym zyskasz. Bowiem kobiety kochają gdy się o nie zabiega.

Kobieta czuje się bezpiecznie, gdy może zauważyć przejawy miłości w codziennym życiu. Nie musisz robić każdego dnia śniadania do łóżka by to zauważyła. Choć jak postarasz się raz na jakiś czas na pewno nie umknie to jej uwadze. Ważniejsze jednak jest byś zwracał uwagę bezpośrednio na nią samą, na jej wygląd, na jej nastroje, samopoczucie. Codzienność bywa niełatwa, bierz w niej udział razem z nią byście żyli razem, a nie obok siebie. Pomagaj jej w obowiązkach kiedy jest zmęczona. Zaproponuj masaż kiedy będzie spięta, utul w ramionach kiedy będzie smutna. Bądź dla niej skałą, gdy będzie potrzebowała oparcia, po prostu bądź dla niej każdego dnia, niech czuje twoją bliskość.

Romantyczne gesty, zamieniają się w miłe chwile pełne magii i uniesień. Wprawiają oboje partnerów w miły nastrój, często prowadzą do zatracenia się w swoich uczuciach. To jest właśnie takie piękne, dlatego kobiety tak bardzo wyczekują i tęsknią za przejawami miłości by codzienność była niecodzienna.

Nadal nie wiesz jak być romantycznym? To odpowiedz sobie szczerze na pytanie kiedy ostatni raz bez okazji kupiłeś jej kwiaty? Zabrałeś na randkę, do restauracji – a nie na szybki obiad na mieście, czy kiedyś wysłałeś jej liścik miłosny lub skrycie wsadziłeś go do jej torebki?

 

Kilka działań z których możesz skorzystać by mile zaskoczyć partnerkę:

  • powiedz, że zastąpisz ją w kuchni i sam coś przygotujesz
  • zaproś ja do kina lub restauracji, albo na jednodniową wycieczkę za miasto
  • przygotuj niespodziewaną romantyczną kolację w blasku świec i muzyki
  • zrób śniadanie do łóżka, albo do pracy
  • okazuj jej czułość, zwracaj uwagę na nastroje, obejmuj podczas spacerów
  • obsypuj szczerymi komplementami by czuła się pociągająca i seksowna
  • dostrzegaj zmiany w ubiorze, uczesaniu i zachowaniu
  • przygotuj kąpiel, zaproponuj, że ją umyjesz
  • zaproponuj masaż, niektórzy mężczyźni mają uprzedzenia, a szkoda bo kobiety naprawdę uwielbiają być masowane, a masaż stóp sprawia szczególną przyjemność
Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl