Kulinarnie

Houla-Houla cocktail

 

Houla-Houla cocktail

Kolejny drink na bazie ginu. Houla-houla cocktail przygotować można na kilka sposobów. Jedni preferują uzupełnić drink sokiem pomarańczowym i wodą sodową, a inni sokiem ananasowym. W obu przypadkach można dodać wodę sodową i schłodzić porządna dawką lodu. Ja przygotowałam koktajl łącząc gin z sokiem ananasowym. Dzięki niemu czuć delikatną goryczkę charakterystyczną dla ginu, ale również słodycz płynącą z ananasa. Wszystko mocno schłodzone i wstrząśnięte w shakerze do połowy wypełnionym lodem. Udekorowane  sporym plastrem świeżego owocu, oczywiście do zjedzenia. Prosto i pysznie 🙂

Houla-Houla cocktail

Na taki drink można pozwolić sobie tylko w domu. W żadnym lokalu nikt nie zaserwuje tak dużego kawałka owocu. Miłośnicy tego trunku i ananasów, a ja do nich również należę na pewno będą zachwyceni. To doskonałe połączenie, odpowiednio mocne, odpowiednio słodkie i orzeźwiające. Spróbujcie sami.

Składniki:

  • 50 ml ginu
  • 35 ml soku ananasowego np. z kartonika
  • 1 plaster ananasa
  • lód

 

houla houla cocktail

Przygotowanie:

W shakerze wypełnionym do połowy lodem wymieszać gin z sokiem. Odcedzić od lodu i podawać w kieliszku koktajlowym ze słomką. Ananasa obrać ze skórki,  wydrążyć rdzeń i włożyć w kawałku lub mniejszych kawałkach do kieliszka.  Można również zawiesić na nim jako ozdobę i przekąskę. Proste i pyszne – uwaga bo dość mocne! Gdyby było za mocne proporcje można dostosować do własnych potrzeb.

Na zdrowie 😉

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl