Samo życie

Filmowy wieczór w Halloween

 

Jak spędzić wieczór grozy?

Halloween obchodzony jest  31 października, w wieczór poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych. W kulturze amerykańskiej Halloween jest hucznie celebrowane, a jego popularność sięga niemalże Bożego Narodzenia. To dzień cudownych maskarad, zabaw i festynów, smacznych przekąsek przypominających pająki, nietoperze, jaszczurki albo poobcinane palce. Żaden festyn nie może obejść się bez pięknych, barwnych dekoracji, tego dnia zarówno domy, ganki jak i stoły zdobią okazałe dynie z motywami kwiatowymi lub przypominającymi trupie czaszki. Rozrywkowy charakter święta przepełnia ogromny wachlarz mrocznych motywów kościotrupów i czarownic ale także barwnych połączonych z barwami jesieni.

Mimo, że Halloween nie cieszy się wielką popularnością w Polsce to niektóre akcenty przyjęły się bez trudu. Do niektórych z nich należą smakołyki i dekoracje. Każdego roku przygotowuje kilka pomysłów, którymi dzielę się z Wami. Tym razem proponuje wieczór filmowy dla tych, którzy spędzają wieczór w domu.  Każdy może się świetnie bawić przy oglądaniu filmów. Wystarczy ktoś obok, gdyby film okazał się straszny, ciepły koc, jakiś grzaniec i kilka świec by miło spędzić wieczór. Polecam!

20 propozycji filmowych dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie:

 

Horrory i thrillery

1. Halloween (2007- horror); po tym jak młody Michael Mayers zabija w noc Halloween zostaje zamknięty w szpitalu. Po 15 latach udaje mu się uciec i znów chce zabijać…

Filmowy wieczór w Halloween

2. Krzyk (1996 – horror); małym miasteczkiem Woodsboro wstrząsa seria brutalnych morderstw. Tajemniczy zabójca dzwoni do ofiar i prowadzi nierówną grę.

3. HellBent (2004 – thriller); pięciu mężczyzn walczy o przeżycie w noc gdzie krzykliwe kostiumy, narkotyki, taniec i seks są wszędzie to jedyna noc w roku – Halloween.

4. Nieuleczalny strach (2005 – horror); grupa przyjaciół podczas Halloween szuka mocnych wrażeń, włamują się do szpitala o którym krążą przerażające plotki…

5. Biała dama (1988 – horror); W Halloween 1962, mały chłopiec przypadkiem zamknięty w szkolnej szafce widzi duchy…

Filmowy wieczór w Halloween2

6. Noc demonów (1988 – horror); w noc Halloween nastolatkowie urządzają imprezę w domu pogrzebowym, to nie może skończyć się dobrze…

7. Satan’s Little Helper (2004 – horror, komedia); 9-letni chłopiec w noc Halloween pomaga nieznajomemu urządzić piekło w spokojnym miasteczku.

Filmowy wieczór w Halloween3

8. The Midnight hour (1985 – horror, komedia); w ręce nastolatków planującej spędzić Halloween w cmentarnych klimatach trafia starożytny zwój mający rzekomo przywołać demony…

9. Junkyard Dog (2010 – thriller); historia morderstw w Halloween oparta na prawdziwych wydarzeniach.

10. Dyniogłowy (1988 – horror); zrozpaczony ojciec pragnie krwawej zemsty na nastolatkach, którzy przyczynili się do śmierci jego dziecka. W tym celu wzywa krwiożerczą istotę.

Filmowy wieczór w Halloween1

11. Koszmar nocy duchów (2006 – horror); w Halloween zostaje zamordowany mężczyzna, następnego roku kolejnych 6 osób zostaje zmasakrowanych.

Kino familijne

12. Hokus-pokus (1993 – familijny); trzy czarownice z Salem zostają skazane na śmierć. Przed wykonaniem wyroku rzucają zaklęcie pozwalające powrócić im do świata żywych.

13. Rodzina Adamsów (1991 – czarna komedia); w mrocznym domu rodziny Adamsów pojawia się zaginiony członek rodziny.

Filmowy wieczór w Halloween5

14. Sok z żuka (1988 – czarna komedia); do domu zamieszkałego przez parę duchów wprowadzają się nowi właściciele.

15. Edward Nożycoręki (1990 – fantasy); historia chłopca, który zamiast ręki ma nożyce.

16. Wiedźmy (1990 – familijny); młody chłopak staje się nieproszonym gościem na zlocie czarownic. Przemieniony w mysz próbuje udaremnić ich nikczemne plany.

Filmowy wieczór w Halloween6

17. Kacper (1995 – familijny); pewien doktor z córką zamieszkuje nawiedzony przez psotne duchy dom.

18. Pogromcy duchów (1988 – horror-komedia); trzech doktorów parapsychologii walczy ze złą mocą, która opanowuje miasto.

Filmowy wieczór w Halloween7

19. Straszny dom (2006 – familijny); animowana historia naprawdę dziwnego domu.

20. Nawiedzony dwór (2003 – czarna komedia); agent z żoną wyjeżdża do posiadłości, która jest nawiedzona przez duchy i obciążona klątwą.

Wszystkie uzyte zdjęcia pochodzą ze strony filmweb.pl

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl