Kulinarnie

Dzień Ojca – Limonkowa whisky

 

Dzień Ojca – Limonkowa whisky

Limonkowa whisky, to drink przygotowany z myślą o Dniu Ojca, mam nadzieję, że posmakuje nie tylko panom. Korzystając z okazji wszystkim Tatom przesyłam  życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym oraz ślę serdeczne pozdrowienia. A oto niewielki prezent wyjątkowo prosty przepis na męskiego, smacznego drinka. Pamiętajcie by zaopatrzyć się w butelkę whisky. 🙂

Cytrynowa-whiskey

Wasze zdrowie Panowie!

Limonkowa whisky

  • Sok z 1 cytryny i 1 limonki
  • 50 ml whisky
  • 2 łyżki cukru
  • 4 duże kostki lodu
  • Zwolennicy słabszych drinków mogą dodać jeszcze 100 -150 ml wody mineralnej.

 

Sok z cytryn łączymy z cukrem i dokładnie mieszamy do rozpuszczenia cukru. Zalewamy alkoholem i dekorujemy cytrynką, lub energicznie mieszamy w szejkerze uzyskując dodatkowy efekt w postaci jedwabnej pianki. Osobiście uwielbiam drugi wariant, kiedy lód się nieco skruszy, wówczas drink jest bardzo zimny, spieniony i przy każdym łyku rozkosznie chłodzi podniebienie. Nie potrzeba szczególnej okazji by wypić tak dobrego drinka, ale na pewno dobry drink uatrakcyjni nie jedną imprezę. Polecam!

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl