Dziecko

Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka

 

W tym szczególnym dniu wszystkim dzieciom, na całym świecie życzę by zawsze uśmiech gościł na ich twarzy i by jak najdłużej mogły cieszyć się dzieciństwem, bez trosk i problemów i by udało Wam się realizować swoje marzenia.

100_4828k

Ode mnie czekoladowe ciasto mam nadzieję, że w tym dniu nikomu nie zabraknie słodkości, a dla nieco starszych dzieci polecam film pt. „Mama i ja

Wydaje mi się, że dobrze by było by obejrzały go wszystkie mamy i dorosłe dzieci (szczególnie mamy, którym się wydaje, że w chwili uzyskania pełnoletności dziecko przestaje je potrzebować). Niestety nie, mamami jesteśmy na całe życie bez względu na nasz wiek i naszych pociech. Bycie mamą to rola, której nie można wyuczyć się na pamięć, każdego dnia doskonalimy się tworząc szczególną więź z naszą pociechą. Z pewnością pomaga nam w tym instynkt macierzyński. Równie ważne jest byśmy akceptowały siebie, znały swoje silne i słabe strony. Nie bez powodu mówi się, że tylko szczęśliwa kobieta jest w stanie zapewnić dziecku szczęśliwe dzieciństwo.

 

Tak samo ważna w macierzyństwie, jak umiejętność dawania jak i umiejętność brania. Matka daje swoim dzieciom siebie, swoje uczucia i poświęca swój czas, ale musi mieć też świadomość tego, co sama otrzymuje w zamian. Codzienny kontakt z dzieckiem sprawia bowiem, że uczy się być dojrzałym człowiekiem. Bycie odpowiedzialną mamą to uczenie dziecka miłości, szacunku do siebie i innych oraz towarzyszenie dziecku we wszystkich fazach rozwojowych, szczególnie w tych trudnych chwilach, które pojawiają się w dzieciństwie ale również w życiu dorosłym. To także umiejętność zachowania dystansu i akceptacja wyborów dorosłego dziecka.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl