Zdrowie i Uroda

DRAPING – nałóż róż i już

draping
Betty pisze
 

 

Agnieszka Celińska: dziś prezentuje delikatny i doskonały makijaż za pomocą techniki, którą jest draping.

Róż jest kosmetykiem wielofunkcyjnym i niezastąpionym. Odmładza, dodaje świeżości, optycznie liftinguje, rzeźbi kości policzkowe. Jego rola w modelowaniu twarzy jest znana od dawna. Wiele szkół wyróżnia dwie podstawowe techniki jego aplikacji: na kości w celu dodania świeżości oraz pod kością policzkową w celu wysmuklenia (zamiast brązera).

draping
Betty pisze

Co to jest draping?

Draping to technika, polegająca na wykorzystaniu w makijażu wielu odcieni różu, zamiast klasycznych produktów do konturowania. Najjaśniejszy odcień nakłada się na górnej części kości w celu rozświetlenia, najciemniejszy i zwykle matowy pod kością (aby wysmuklić rysy), zaś najbardziej intensywny, żywy i wyrazisty odcień – na szczyt kości – uzyskując dodający uroku rumieniec.

Draping stał się ostatnio popularny za sprawą Marca Jacobsa. Inspiracją był dla niego sposób, w jaki upina się materiał. “Makijaż i moda idą ze sobą w parze” – mawia światowy projektant. Nie jest to jednak wcale nowa technika. ?

draping
Betty pisze

Zapoczątkował ją i opublikował w swojej książce w 1984 roku sławny wizażysta gwiazd, Way Bandy. W książce “Designing your face”, uważanej za urodową “Biblię”, opisał swój patent na “udrapowanie” twarzy poprzez uwydatnienie i umiejętne wycieniowanie kości policzkowych.
Można w tej metodzie stosować wiele odcieni różu, można je mieszać, a także sięgać po popularne ostatnio mozaiki. Do cieniowania nadają się zarówno kosmetyki prasowane, jak też sypkie i kremowe. Mieszając poszczególne odcienie i blendując je na policzkach uzyskamy niezwykle naturalny i świeży efekt wypełnienia, uniesienia i trójwymiarowości.
W praktyce draping nadaje się zarówno do dziennych, jak i wieczorowych makijaży. Pozwala wymodelować idealny owal twarzy przy użyciu niewielkiej ilości kosmetyków, oszczędza czas, odmładza. Naprawdę warto wypróbować tą technikę. Szczególnie polecałabym ją przyszłym Pannom Młodym, ponieważ dodaje blasku i pięknie komponuje się z bielą i pastelami ?

Zachęcam również do zapoznania się z innymi technikami makijażu w wykonaniu Agnieszki Celińskiej; Nowe trendy w modelowaniu – konturowaniu twarzy, a także do zapoznania się z jej stroną “Potęgą piękna” i Facebookiem.

draping
Betty pisze
Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl