Emigracja

DRAMAT POLAKÓW – DOSTALI 20 MINUT NA SPAKOWANIE SIĘ!

 

Dramat Polaków – dostali 20 minut na spakowanie się!

środa, Lipiec 16th, 2014

dramat Polaków

Grupa około 40 Polaków mieszkających w Exeter została w ciągu kilkunastu minut eksmitowana ze swoich mieszkań. Powodem takiej decyzji była… likwidacja agencji zajmującej się wynajmem nieruchomości. 

O dramacie naszych rodaków rozpisują się media w Polsce i za granicą. Według informacji TVN24, wspomnianą agencją była firma Property Edge Lettings i to od niej Polacy wynajmowali lokale. Na podstawie postępowania upadłościowego, sąd wydał nakaz eksmisji.

Te informacje potwierdza lokalny oddział BBC. Komornicy mieli wkroczyć do mieszkań zajmowanych przez 20 polskich rodzin bez uprzedzenia. Dali naszym rodakom kilkanaście minut na spakowanie się i opuszczenie posiadłości. Nie wiedzą, co mają ze sobą teraz zrobić. – Powiedziano nam tylko, że mamy się wynosić. Nie mamy pojęcia, dokąd iść – mówi pani Izabela, jedna z mieszkanek feralnego budynku.

O ogłoszeniu upadłości i możliwej eksmisji wiedziały już kilka tygodni temu lokalne władze. Ratusz zapewnia jednak, że kilka razy prosił o podanie dokładnego terminu akcji komorników, ale nie dostał żadnego odzewu. Z tego względu nie mógł przygotować się nawet na doraźną pomoc dla Polaków.

Zniesmaczony sytuacją jest Shaun Kelly, były dyrektor upadłej agencji. – Jeśli tak postępuje się z mieszkańcami Wielkiej Brytanii, to nie jest to miejsce, w którym chcę żyć, to nie mój kraj – mówi. – Ci ludzi w niczym nie zawinili. Płacili regularnie za wynajem, nie było z nimi żadnego problemu, a i tak są najbardziej poszkodowani w całej sprawie.

Jeszcze dalej w swojej ocenie posunął się Ben Bradshaw, polityk z ramienia Partii Pracy, który działa w Exeter. – Uważam, że zachowanie komorników było haniebne. Powinno być wszczęte wobec nich postępowanie. To jest spawa dla policji i sądu!

źródło: POLEMI.co.uk

Źródło zdjęcia: Tom Gowanlock / Shutterstock

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl