Kulinarnie

Detox – zdrowy i orzeźwiający napój

detox
Betty pisze
 

Detox – napój bogaty w witaminy i oczyszczający organizm z toksyn

Nie wiem jak u Was, ale u mnie straszny upał. Człowiek czuje się bardziej zmęczony i ciągle spragniony. Sama woda, nie jest specjalnie smaczna, a nawadnianie się jest konieczne, ale wodami słodzonymi, gazowanymi, pełnymi konserwantów niezdrowe. Potrzeba jest matką wynalazków i tak powstał wspaniały zdrowy napój! Detox – idealny nie tylko na upalne dni. Tak więc do dzieła…

Odżywiający i orzeźwiający napój4

 

W kuchni stał kosz owoców, niestety przy takiej pogodzie szybko więdną. A ja nie lubię wyrzucać jedzenia. Wszystko powinno być wykorzystane, stąd pomysł na napój bogaty w witaminy, zarazem wspaniały detox usuwający toksyny i w dodatku bardzo orzeźwiający.

Odżywiający i orzeźwiający napój

 

Porcja przygotowana na 3 dniowy detox. Super nawadnianie,  uzupełnienie witamin, odżywianie, orzeźwienie i ograniczenie innych napoi słodzonych.

 

Składniki:

  • Kilka gałązek świeżej mięty
  • 1 cytryna
  • 3 – 4 duże pomarańcze
  • ½ ogórka wężowego

Przygotowanie:

Zagotować w dużym 6 litrowym garnku wodę i odstawić z ognia. Do gorącej wody dodać miętę.  Przykryć pokrywą, niech się zaparza i stygnie.

Owoce i ogórka umyć i pokroić na plastry, nie obierać. Do naparu dodać owoce i ogórka kiedy będzie już letni. Zostawić na noc pod przykryciem i pić na zdrowie od następnego dnia. Pozostały napój przechowywać w lodówce przez maksimum 3 dni.

detox

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl