Zdrowie i Uroda

Dekalog diabetyka nie tylko dla cukrzyka

 

Dekalog diabetyka – wyznacznikiem zdrowia.

Obecnie cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób. Dotyka ludzi w różnym wieku, bez względu na rodzaj płci. Najczęstszą przyczyną wystąpienia cukrzycy, niestety jest otyłość. A ta z kolei najczęściej jest wynikiem nieprawidłowego odżywiania i braku ruchu. Dieta jest bardzo pomocna w kontrolowaniu cukrzycy (poziomu cukru we krwi). Tak naprawdę dieta, to niezbędny element leczenia wielu chorób. Odpowiednio zbilansowana dieta potrzebna jest nam wszystkim, by utrzymać prawidłową wagę i zdrowie. Warto również pamiętać, że zdrowa dieta to nie tylko składniki, które spożywamy, ale także odpowiedni tryb życia. W dużym skrócie wszystkie te zasady spisałam dla Was na pierwszym zdjęciu. Dekalog diabetyka, patrzcie i uczcie się, a co ważniejsze przestrzegajcie na zdrowie.

Opisane zasady może, a wręcz powinien przestrzegać każdy z nas. Bowiem wszyscy powinniśmy, zadbać o to by jadać regularnie. Pić więcej wody i każdego dnia zagwarantować sobie te minimum 30 minut ruchu. Spacer czy jakikolwiek inny trening fizyczny naszego ciała. 30 – minut to naprawdę minimum. Jednakże osoby dotknięte tą chorobą szczególnie powinny o tym pamiętać. Ponieważ cukrzyca powoduje wiele komplikacji i ma ogromny wpływ na powstawanie kolejnych chorób. Dieta może nam pomóc o ile będziemy traktować ją poważnie. To wszystko co jemy, jak często, w jakich ilościach ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Dzięki diecie, możemy powstrzymać szereg różnych zachorowań na które jesteśmy narażeni lub przynajmniej zmniejszyć ich ryzyko. Zaś aktywność fizyczna jest istotnym elementem leczenia cukrzycy, gdyż obniża poziom cukru we krwi.

Dekalog diabetyka
Betty pisze

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl