Lifestyle

Czy wiesz co mówią o Tobie Twoje zdjęcia na Facebooku?

zdjęcia
Betty pisze
 

Czy zdjęcia na social media zdradzają naszą osobowość?

Zbliżają się wakacje, więc to chyba idealny temat zanim pochwalimy się nowymi zdjęciami. Social media władają światem i to już nie tylko środek komunikacji. Bowiem odkąd w telefonach pojawił się przedni obiektyw, to niemal wszyscy wrzucają swoje selfie i zdjęcia z każdej możliwej okazji. A jeśli okazji nie ma, to zawsze można ją sobie stworzyć, pozując przed lustrem, zmieniając status i aktualizując kolejne zdjęcie na osi czasu. W ten sposób niejednokrotnie i mniej lub bardziej świadomie udostępniamy informacje na swój temat. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele informacji dzięki zdjęciom krąży o nas w sieci. Jedno jest pewne, nigdy nie powinniśmy lekceważyć siły i zasięgu mediów społecznościowym. Jak już raz coś trafi do Internetu  to z niego nie znika – nawet jeśli wydaje Ci się, że usuniesz swoje zdjęcia to nigdy nie masz pewności, czy ktoś wcześniej nie skopiował ich na swój komputer.

Co z Twoich zdjęć mogą dowiedzieć się inni?

Tak naprawdę wszystko, w zależności co się na nich znajduje. Jeśli publikowane są zdjęcia z pięknych podroży i wczasów za granicą – to jednoznacznie dajesz do zrozumienia, że należysz przynajmniej do klasy średniej i stać cię na to. Mało tego, niektórzy zamieszczają w statusie dokładny termin swoich wakacji. To pierwszy komunikat dla złodziei, że mieszkanie jest w tym czasie bez opieki. Co raz częściej pojawiają się komunikaty w prasie i TV przestrzegające przed tego typu statusami. Jak również by na zdjęciach nie obnosić się z bogactwem, zakupem drogiej biżuterii, aut i tym podobnym. Niestety, jak to mówią, „licho nie śpi” i możemy nie zdawać sobie sprawy z tego kiedy sami stworzymy okazje do czyhającego nieszczęścia.

Zdjęcie profilowe – najczęściej selfie

Selfie to błyskawiczny sposób na zrobienie zdjęcia i takie najczęściej lądują na FB. Jeśli jest to normalne zdjęcie portretowe, to raczej jesteś normalną osobą, która nie wstydzi się swojego wyglądu. Jeśli jednak jest to zdjęcie pozowane z pełnym make-upem i nienaganną fryzurą możesz zostać odebrana za osobę nieszczerą, która chowa się za maską. Tu również w grę wchodzi ilość, jeśli co rusz pojawiają się nowe zdjęcia – ryzykujesz, że znajomi uznają Cię za narcyza. Do tego mimika, zdjęcia z dziubkiem lub charakterystyczne wydymanie ust, mogą tylko potwierdzić ich przypuszczenia. Przed kolejnym zdjęciem przemyśl to jeszcze raz.

zdjęcia
Betty pisze

Zdjęcia w bikini

Nawet jeśli masz piękne ciało, to chyba trochę zbyt dużo jak na social media? Zdjęcia może ktoś skopiować, w najlepszym przypadku mogą z niego zostać zrobione jakieś memy. A co jeśli na Twój profil zaglądają znajomi lub przełożeni z pracy? Środowisko zawodowe może nie podzielać Twojego entuzjazmu. To samo tyczy się zdjęć z rożnego rodzaju imprez, szczególnie tych suto zakrapianych alkoholem.

zdjęcia
Betty pisze

Zobaczcie mój nowy tatuaż

Chcesz, żeby inni myśleli, że jesteś oryginalna, a tatuaż ma sprawić, że wiele osób będzie chciało się zaprzyjaźnić z kimś tak zabawnym jak ty. Mimo, że czasy się zmieniły i tatuaż nie jest już potwierdzeniem środowiska kryminalnego to wciąż przez wiele osób jest nieakceptowany. Wrażenia jakie wywołuje to zdjęcie na innych mogą być zupełnie odwrotne. Tu również chodzi o środowisko zawodowe, a także o rodziców Twoich pociech, którzy chcą się dowiedzieć czegoś o rodzinie kolegi ich dziecka, czy nawet krewnych. Chyba nie muszę tłumaczyć co mogą sobie pomyśleć.

zdjęcia
Betty pisze

Zdjęcia z partnerem

Czy zdjęcie z Twoim ukochanym jest odbierane pozytywnie, czy wręcz przeciwnie. Jesteście aż tak nierozerwalni? A co ze zdjęciem dzieci. Te są w miarę bezpieczne o ile nie są publikowane w negliżu. W przeciwieństwie  do własnych zdjęć publikowanych z dzieciństwa, zdjęcia dzieci odbierane są neutralnie i pozytywnie. Bo Twoje z tak zamierzchłego okresu mogą świadczyć o tym, że żyjesz przeszłością, nie mogąc się odnaleźć w teraźniejszości.

zdjęcia
Betty pisze

Najbardziej optymalny wybór

Najlepsze zdjęcie z możliwych, to zawsze te najbardziej naturalne. Takie gdzie jesteś zrelaksowana i odprężona, a także w pełni ubrana. Bez dopracowanej miny, ekskluzywnej garderoby i idealnego make-upu. Takie zdjęcia są najlepsze na social media, które nie zdradzają nic poza tym, że wyglądasz na nich jak codzienna TY.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl