Zdrowie i Uroda

Czy kosmetyk może szkodzić?

 

Czy kosmetyk może szkodzić?

Dobry kosmetyk jest dla skóry niczym powiew delikatnej, morskiej bryzy o poranku, przywraca skórze świeżość, blask, dodaje energii i chęci do życia. Wystarczy muśnięcie odpowiedniego kosmetyku by skóra nabrała jedwabistej delikatności, a bez niego często zaczyna więdnąć o wiele za wcześnie. Każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować świeży wygląd między innymi dlatego tak chętnie stosujemy kosmetyki.

Czy kosmetyk może szkodzić

Kosmetyki XXI wieku są nie tylko wysokiej jakości, ale również pakowane są w piękne, ozdobne słoiczki i flakoniki. Zalety tych maleńkich kosmetyków zna niemalże każda kobieta, która je codziennie stosuje. Starannie dobieramy wszystkie preparaty pielęgnacyjne by jak najlepiej odżywiać naszą skórę. Każda kobieta pragnie czuć się dobrze w swojej skórze i jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. W tym właśnie celu stosujemy kosmetyki, nawet jesteśmy w stanie odczuć ich delikatny zapach na skórze. Niestety zdarzają się nieprzyjemne sytuacje w postaci alergicznych reakcji. Krem który miał nam pomóc spowodował zaczerwienienia na skórze.

Dlaczego krem nam nie służy?

Zarówno krem jak i każdy inny kosmetyk, nawet perfum może uczulać. Takie sytuacje najczęściej mają miejsce jeśli jesteś alergiczką lub masz skórę szczególnie wrażliwą i skłonną do podrażnień. Jeśli uczulenie występuje okazjonalnie, wówczas najprościej jest zmienić kosmetyk na inny. Oczywiście przed zakupem kolejnego należałoby porównać jakie składniki zawierają by uniknąć kolejnych reakcji alergicznych. Najprawdopodobniej jesteś uczulona ze składników – w tym celu przeczytaj uważnie ulotkę. Jeśli jednak na pewno wiesz, że jesteś alergikiem nie musisz ryzykować. Dostępnych jest mnóstwo produktów, wyprodukowanych z myślą o uczuleniowcach.

O kosmetykach musisz wiedzieć że:

  1. Przed zakupem kremu należy przeczytać ulotkę.
  2. Kupując na zapas, nadmiar kosmetyków przechowuj je w lodówce i nie otwieraj ich dopóki nie zaczniesz ich używać.
  3. Sprawdź jaką trwałość mają kosmetyki których używasz (data przydatności).
  4. Nigdy nie kupuj kosmetyków z niepewnego źródła.
  5. W miarę możliwości stosuj kosmetyki z tej samej serii, których działanie wzajemnie się uzupełnia.
  6. Co jakiś czas zmieniaj kosmetyki – skóra również potrzebuje odmiany.
  7. Dobieraj kremy odpowiednie do rodzaju twojej skóry.
  8. Ważne by stosować kosmetyki przewidziane do odpowiedniej grupy wiekowej.

 

Kosmetyki źle dobrane!

To takie, które nie przynoszą pożądanych efektów. Np. jeśli twoja cera już dawno uległa przemianom, a ty nadal mając już suchą skórę, używasz kosmetyków do tłustej, nie spodziewaj się rewelacyjnych efektów. A wręcz przeciwnie, efekty mogą być opłakane. Podobna sytuacja jest z grupą wiekową. Kobiety młode (nie tylko duchem) absolutnie nie powinny stosować serum, czy kosmetyków przeznaczonych do redukcji zmarszczek. Nadmiar substancji czynnych w tych produktach może dać dokładnie odwrotny efekt „zmęczenia” skóry.

Z kolei panie dojrzałe nie zyskają, stosując kosmetyki przeznaczone do cery młodzieńczej, gdyż powinny dostarczyć skórze substancji nawilżających (z upływem lat to jest bardo ważne), m.in. ceramidów, których z wiekiem skóra produkuje coraz mniej.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl