Zdrowie i Uroda

Czerwone wino i jego wpływ na zdrowie

 

Czy picie wina pomaga schudnąć?

 

To prawdziwy przełom czerwone wino, polecane w profilaktyce prozdrowotnej! Większość pija czerwone wino ze względu na jego złożony smak oraz na odstresowanie po ciężkim dniu, zupełnie nie zdając sobie  sprawy z jego nieocenionych właściwości. Tym  czasem okazuje się, że czerwone wino jest bogate w przeciw utleniacze i resweratrol, które wspomagają zdrowie na wiele sposobów. Ponadto bez względu na to czy lubisz wino czy nie, szklanka czerwonego wina to niskokaloryczna przyjemność o wiele zdrowsza niż alkohole wysokoprocentowe. A na dodatek szklanka wina dziennie pomaga pohamować apetyt i zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii. A to skutkuje spadkiem wagi.

czerwone wino i jego wpływ na zdrowie

Utrata wagi

By tracić na wadze, organizm musi spalać więcej kalorii niż normalnie przyjmuje. Samo picie czerwonego wina powoduje spalanie kalorii. Spożywanie czerwonego wina, zwiększa wydzielanie śliny i produkcję enzymów trawiennych, a że w dodatku alkohol rozszerza naczynia krwionośne i poprawia ukrwienie jedzenie jest szybciej trawione. Aczkolwiek ta procedura nie spala dość kalorii do efektywnego tracenia wagi.

Zamiana kalorii

Choć picie wina nie wiąże się bezpośrednio z utratą wagi, może prowadzić do utraty paru kilo pośrednio. Picie wina zamiast wysoko kalorycznych napojów, jak szejki, napoje gazowane, zmniejsza ilość wchłanianych kalorii. Jeśli próbujesz schudnąć, szklanka czerwonego wina o 100 kaloriach to lepszy wybór niż czekoladowe mokka frappucino o 500 kaloriach. Lecz jeśli picie wina wzmaga twój apetyt i zachęca do przegryzania przekąsek takich jak czekolada lub ser, twoje wysiłki spełzną na niczym.

Czerwone wino – Korzyści dla zdrowia

Choć czerwone wino nie odgrywa największej roli w chudnięciu, ma różne inne korzyści dla zdrowia. Pobudza wydzielanie endorfin poprawiając tym samym nasze samopoczucie i zwiększa libido. A według artykułu MSNBC, “Czy wino ci służy?,” jedna szklanka czerwonego wina może podnieść zdrowy poziom HDL cholesterolu w organizmie. Czerwone wino dzięki zawartości flawanoidów i resweratrolu zapobiega zatorom w arteriach. Jednak resweratrol ma także inne właściwości – jest przydatny w leczeniu cukrzycy. Doskonały dla zdrowia serca, zapobiegania chorobie Alzheimera, ponieważ pomaga zapobiegać uszkodzeniom komórek. A także w redukcji nadwagi, zmniejszeniu objawów starzenia i w zmniejszaniu ryzyka chorób nowotworowych.
By czerpać największe korzyści, należy pić wino z umiarem i dobrej jakości. Czerwone wina o największej zawartości resweratrolu to: Pinot Noir, St.Laurent, Marzemino, Merlot i Blaufränkisch. Natomiast Agriogitiko jest gatunkiem o najmniejszej jego zawartości. Mimo że mężczyźni mogą wypić dwie szklanki czerwonego wina dziennie, kobiety powinny pić nie więcej niż jedną szklankę. Zalecana szklaneczka to optymalna porcja dla kobiet, której należy bezwzględnie przestrzegać. Cały sekret tkwi w umiarkowanych ilościach.

Pamiętajmy jednak, że wino choćby najszlachetniejsze nie zastąpi nam zbilansowanej diety i odpowiedniej dawki ruchu.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl