Zdrowie i Uroda

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce

 

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce, jeśli tylko chcesz to w każdym wieku możesz to zrobić.

Niektórzy błędnie sądzą, że uzyskanie atrakcyjnej figury po 40-stce graniczy z cudem. Otóż okazuje się, że zrzucenie nadmiernych kilogramów wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Badania wykazują, że odpowiednie siłowe ćwiczenia dla kobiet po 40-stce, nie tylko pobudzą twój metabolizm, ale również wzmocnią mięśnie i uskutecznią odchudzanie.

 

Zwykle zadaniem trenera fizycznego jest praca nad grupą mięśni lub konkretnego mięśnia. Sekretem tych ćwiczeń jest praca nad włóknami typu II, które z wiekiem zanikają przez to, że są nie używane. Nasze ciało staje się zwiotczałe, brzydko wygląda, a kondycja z roku na rok słabnie. Wykonując ćwiczenia szybko, zrzucisz wagę, i w zaskakującym tempie poczujesz się silniejsza. Już po pierwszym treningu odczujesz różnice.

Jeśli chcesz na dobre pozbyć się niewygodnych kilogramów połącz ćwiczenia ze zdrowym żywieniem, a zobaczysz że efekt będzie zaskakujący.

Co potrzebujesz do wykonywania ćwiczeń:

Jedną gumową opaskę do ćwiczeń o długości 1,8 m lub dwie krótsze związane ze sobą, chęci i odrobina przestrzeni.

 

Ćwicz 3 razy w tygodniu, wykonując 3 serie po 8 powtórzeń. Pomiędzy każdą serią odpoczywaj przez 30 sekund.

1 „Przysiad proca” wzmacnia pośladki i nogi. Stojąc na taśmie na szerokość barków. Trzymasz końcówki dłońmi skierowanymi do przodu i wykonujesz przez 3 sekundy przysiad i szybko wstajesz. Powtarzasz 8 razy.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

2 „Wyciskanie”, wzmacnia tricepsy pozbywając się wiszącej skóry pod ramieniem oraz brzuch. Owijasz taśmę wokół trwałego obiektu, nisko przy ziemni. (Na zdjęciu jest drzewo, ale może być pomocna, np. noga od łóżka, czy ciężkiego fotela, coś co trwale przytrzyma gumę.) Leżysz z nogami ugiętymi w kolanach i robisz brzuszki, unosząc głowę do góry, jednocześnie wyciągając do przodu ręce, napinając taśmę. Opis dotyczy pierwszego zdjęcia z drzewem. Jeśli nie masz pomysłu jak zaczepić gumę zawiąż na środku węzeł i połóż gumę na podłodze za drzwiami. Zamknij drzwi one przytrzymają węzeł, pozostaną wolne końce do ćwiczeń.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

3 „Wyciskanie trójkątem” wzmacnia barki. Postaw prawą stopę na środku taśmy, trzymając końce oburącz. Postaw lewą stopę jakieś 90 centymetrów w lewo, obróć do zewnątrz i ugnij kolano robiąc krok w bok jak na zdjęciu. Oprzyj lewe ramie na lewym udzie, a prawe ramie ugnij tak by znajdowało się przy prawym barku. Szybko wyciągnij rękę ponad głowę, jednocześnie napinając taśmę. Powoli opuszczaj wyciągnięte ramię i tak 8 razy, potem zmień stronę.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

4 „Napinanie” ćwiczenie na bicepsy. Stajesz na środku taśmy w lekkim rozkroku. Końcówki taśmy trzymasz w ramionach. Ramiona zegnij tworząc kąt 90 stopni, łokcie po bokach, a dłonie odwróć do góry. Szybko zginaj łokcie, napinając taśmę, ramiona unosząc do barków i powoli opuszczaj.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

5 „Wyciskanie na ławce” na klatkę piersiową. Przełóż taśmę pod ławką. Końce taśmy trzymasz w rękach. Połóż się płasko, nogi zgięte w kolanach, stopy płasko na ziemi. Ręce przy klatce piersiowej, łokcie zgięte, szybkim ruchem prostujesz ręce ku górze, jednocześnie napinając taśmę. Powoli opuszczasz ręce i powtarzasz ćwiczenie.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

6 „Wiosłowanie na siedząco” wzmacnia plecy. Usiądź na podłodze z nogami lekko ugiętymi w kolanach, stopy napięte, a pięty oparte na ziemi. Owiń taśmę wokół stóp i chwyć każdy koniec w rękę. Trzymając plecy proste szybko ciągnij ramiona w stronę klatki piersiowej, łokcie skierowane za siebie. Powoli wyciągasz ramiona przed siebie i powtarzasz.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

7 „Wyciskanie nogami” wzmacnia pośladki i uda. Połóż się na placach z nogami zgiętymi w stronę klatki piersiowej. Owijasz taśmę wokół lewej stopy, dłońmi trzymasz oba końce taśmy. Szybko prostujesz lewą stopę, podeszwą ku górze. Powoli wracasz do pozycji wyjściowej, robisz pełna serię i zmieniasz stronę.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

8 „Ściąganie boczne” wzmacnia plecy. Możesz wykonać to ćwiczenie na świeżym powietrzu lub w domu. By wykonać w domu zrób węzeł na środku taśmy, przełóż ją za drzwi i je zamknij. W ten sposób będą z drzwi zwisały dwa końce. Uklęknij, ramiona rozłóż i wyciągnij ponad głowę, plecy prosto. Szybko ciągniesz ramiona do dołu, ściągając razem łopatki aż ręce będą na wysokości klatki piersiowej. Powoli unosisz ręce ku górze i powtarzasz ćwiczenie.

Ćwiczenia dla kobiet po 40-stce
Betty pisze

 

źródło : prevention

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl