Samo życie

Co dziś kryje współczesna kobieta? Bielizna

 

Co dziś kryje współczesna kobieta? Bielizna

 bielizna-3

Już jakiś czas temu zapowiadałam ten temat, mam nadzieję, że czytanie go sprawi Państwu równie wielką przyjemność, jak mi pisanie o nim. Powszechnie wiadomo, że Panie już od wieków przykładały wielką wagę do tej części garderoby.  Bielizna była, i jest czymś więcej niż kawałkiem materiału kryjącym nasze skarby. Często dzięki odpowiednio dobranej bieliźnie czujemy się zupełnie inaczej. Niejednokrotnie nawet bardzo nieśmiałe panie pod zapiętą po samą szyję bluzką skrywają piękny, bogaty w koronki stanik czy gorset , znany już od XIV wieku, tak chętnie noszony przez kobiety w celu wysmuklenia sylwetki i uwydatnienia biustu. Prawda jest taka, że bielizna dodaje nam charakteru, pewności siebie, możemy podkreślić nią nasze piękne kształty, lub ukryć pewne mankamenty. Zakładając figlarne łaszki czujemy się niezwykłe, pociągające, lub wręcz przeciwnie, odrzucamy je jako coś nieprzyzwoitego, jakbyśmy się bały, że jeśli nasz partner zobaczy nas takie, uzna, że z takim wyglądem nadajemy się do wiadomego miejsca. Musimy zadać sobie pytanie, czy naszego partnera rzeczywiście stać na tak bezmyślna krytykę, czy same wyglądając tak uwodzicielsko czujemy się ogromnie onieśmielone. Formy zarówno męskiej jak i damskiej bielizny przez lata ulegały zmianie, zmieniały się trendy, estetyka i praktycznie co dekadę lansowany jest nowy ideał piękności. Niegdyś wszystko zasłaniane, dziś odkrywamy przysłaniając tylko przejrzystym tiulem lub koronką. Jesteśmy ubrane,  jednocześnie nagie, działamy na zmysły, bielizną kreujemy swoją osobowość i postawę. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak uwodzić i jak w czuć się w niej najbardziej komfortowo. Oczywistym faktem jest, że zupełnie co innego założymy na wizytę do lekarza, pracy, wieczorną randkę czy do spania.

bielizna-1

Więc, czy potrafimy już odpowiedzieć na pytanie co kryje dziś współczesna kobieta?

Z całą pewnością nie!

Bo bielizna to charakter, to tajemnica tak samo nieodgadniona jak każda kobieta.

Na pewno w swoim życiu nie raz zdarzyło się panom wyobrażać sobie panie w wyuzdanej bieliźnie, a gdy kurtyna opadła, na waszych twarzach malowało się zdziwienie, lub wręcz przeciwnie poznana po niedzielnej mszy dziewczyna przy bliższym poznaniu okazała się drapieżną kotką w ekskluzywnej, dopasowanej bieliźnie, jeszcze bardziej podkreślającej jej krągłości i nylonowych pończochach.

Bielizna jest bardzo ważnym i nieodzownym elementem naszej garderoby, dlatego każde z nas bez względu na wiek i sylwetkę powinien przykładać do niej większą wagę. Każda pani i pan w dzisiejszych czasach jest w stanie znaleźć coś dla siebie, coś co odzwierciedli nasz charakter lub wręcz przeciwnie, coś co chcemy by z nas emanowało, coś, co sprawi że będziemy czuli się wyjątkowo patrząc na swe lustrzane odbicie i co najważniejsze, coś, co będzie działać na zmysły obu płci. Szczególnie parom zalecany jest kompromis; panie nazbyt skromne, które nie spełniają na tej płaszczyźnie oczekiwań partnerów powinny maleńkimi krokami próbować czegoś nowego, nie mówię by od razu sięgały po lateks i wyuzdane gadżety, ta uwaga również tyczy się drugiej strony, pohamujmy swe zapędy jeśli nasz partner pragnie odkrywać nas niewielkimi kroczkami. Podobna uwaga tyczy się panów, czas tradycyjnych slipów minął dawno temu. Niejedna kobieta pragnie ujrzeć swego mężczyznę w dopasowanych bokserkach, lub luźnych szortach. Pamiętajmy o kompromisie, o rozkoszowaniu się bielizną i eksperymentowaniu w niej  tak samo jak puszczamy wodze fantazji przygotowując kolację niespodziankę czy pyszny deser. Niech nasza bielizna zawsze będzie piękną przystawką przed głównym daniem.

bielizna-2

Natomiast gdy chcemy zrobić komuś bieliźniany prezent, równie ważne jest byśmy nie tylko kierowali się własnymi potrzebami i gustem, lecz przede wszystkim gustem osoby obdarowanej. Tu złoty środek jest bardzo ważny! Bo co nam z tego jeśli kupimy swojemu ukochanemu np. stringi z trąbą, a on nigdy nie będzie chciał ich założyć nawet ten jeden, jedyny raz by sprawić nam przyjemność i odwrotnie może zareagować każda z nas na coś, co przekroczy jej najśmielsze oczekiwania. Dlatego pamiętajmy o kompromisie by eksperymentowanie nam obojgu sprawiało radość. Plusem dla szczególnie nieśmiałych pań i panów jest fakt, że mamy całe mnóstwo sklepów internetowych gdzie już nie musimy patrzeć prosto w oczy sprzedawcy by wybrać coś dla naszego partnera/partnerki.

Także zachęcam do kupowania w takich sklepach – ja jak dotąd nigdy nie miałam problemu, ani z dopasowaniem rozmiaru, ani z wymianą niechcianego produktu. Mam nadzieję, że w kolejnych tematach z tego cyklu będę mogła powiedzieć więcej na temat konkretnych firm i trendów:)

 

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl